Biudžetine įstaiga. Kaštonų g. 13, LT-41115 Biržai
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190546078
Tel. (8 450 ) 36740 el. p. kastonupm@gmail.com
“Fit for Future” projekto susitikimas Lenkijoje

Gegužės 5 – 11 d. septyni mūsų mokyklos mokiniai, lydimi dviejų mokytojų, dalyvavo Lenkijos Grybow mieste vykusiame pirmajame mokinių mainų susitikime.

Mokiniai pristatė savo miestą, šalį, mokyklą, apsikeitėme kiekvienos šalies siuvinėtais kūriniais - „laimės piešiniais“, kuriuos toliau siuvinėsime, kol projekto pabaigoje gausis vienas bendras visų šalių laimės formulės paveikslas.

Mokykloje diskutavome apie sveiką maistą, saugų internetą ir paiešką jame, susipažinome su keletu mobilių aplikacijų mokymuisi.

Aplankėme Auschwitz, Krokuvą, plaukėme laiveliu tarp kalnų Szcawnica miestelyje.

Sekantis projekto susitikimas vyks rugsėjo mėnesį Rumunijoje.


ERASMUS+ KA2 PROJEKTAS FIT FOR FUTURE STARTAVO TURKIJOJE

Sausio 6-12 d. vyko pirmasis darbinis projekto koordinatorių susitikimas Turkijoje, Balikesyre. Turėjome beveik savaitę laiko susipažinti, aptarti laukiančius darbus, pasiskirstyti atsakomybes Projekto koordinatorė pristatė Web2 įrankius, kuriuos naudodami dirbsime su projektu..Svarbiu dalyku tapo derybos dėl laukiančių vizitų kitose šalyse. Mūsų mokykloje projekto dalyviai lankysis 2020 m. balandyje.

Aplankyta mokykla Balikesyre savo mokinių amžiaus grupėmis labai panaši į mūsiškę:7-16 m. mokiniai, tačiau ženkliai mus lenkia dydžiu:čia mokosi apie 700 mokinių.Turėjome galimybę šiek tiek pamatyti mokyklos kasdienybė, įsitikinti, kad pertaukų mokiniai yra labai judrūs, draugiški, norintys bendrauti. Gaila, kad nepavyks čia apsilankyti su mokiniai,nes toks vizitas nesuplanuotas.

Be darbinių veiklų teko aplankyti ir keletą žymių vietų aplinkui Balikesyrą: Akropolį Bergame, Bursos sultonų kapus. Pabuvojome Stambule.

Sekantis vizitas vyks Grybov, Lenkijoje, bet iki to laiko dar laukia begalė darbų.


 FIT FOR FUTURE-PASIRUOŠĘ ATEIČIAI ERASMUS+ KA2 PROJEKTAS

 2018-2020 m.m. Kaštonų pagrindinė mokykla vykdys tarptautinę mokyklų mainų partnerystę „Fit for Future“(„Pasiruošę ateičiai“). Mūsų mokyklos partneriai šiame projekte yra mokyklos iš Balikesir (Turkija), Calarasi (Rumunija), Albano Laziale (Italija), daugiamečiai mūsų partneriai iš Faro (Portugalija) ir projekto koordinatorius Grybov (Lenkija).

 Svarbiausios temos, kurias analizuosime šio projekto metu yra sveikata ir laimė. Šie du komponentai sunkiai atsiejami vienas nuo kito ir mes juos nagrinėsime per pagrindinius mokomuosius dalykus: anglų k., matematiką, biologiją, muziką, informacines technologijas, menus. Mokinai iš skirtingų Europos mokyklų turės galimybę bendrauti, kūrybiškai žvelgti į problemas iš skirtingų perspektyvų, rasdami panašumus ir skirtumus, mokydami vieni kitus ir mokydamiesi iš vieni kitų. Labai svarbu dirbti tarptautiniu lygiu, nes nė viena šių mokyklų dirbdamos atskirai, negalėtų pasiekti užsibrėžtų tikslų. Tikimasi, kad bendras darbas padės nugalėti išankstines nuostatas, bus pagrindu įtvirtinti bendražmogiškas vertybes, padės atsiskleisti kiekvienai tautai ir pademonstruoti savo unikalumą. Nemažiau nei kiti pagrindiniai tikslai yra svarbus ir bendravimas anglų kalba. Norime to ar ne, anglų k. tampa vienu pagrindinių įrankiu absoliučiai visose gyvenimo srityse ir šis projektas bus dar vienu įrankiu prisidedančių prie mūsų mokinių sėkmės.

 Be svarbių mokymosi veiklų mokyklose vyks ir tarptautinės mokymosi- mokymo veiklos, kai įvairiose užsienio šalyse rinksis visi partneriai bendram darbui. Mūsų mokykla planuoja įvykdyti 20 mokinių ir 6 mokytojų mobilumus, taip pat 6 mokytojai vyks į koordinatorių susirinkimus. 2019 m. gegužę mūsų mokykla priims šalis-partneres ir mūsų miestą aplankys ne mažiau nei 40 atstovų iš minėtųjų šalių-partnerių. Tai bus puiki reklama ne tik mūsų mokykla, bet ir visam miestui.

 Šis projektas yra vykdomas finansuojant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl EK negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame teikiamos informacijos vartojimą.