Biudžetine įstaiga. Kaštonų g. 13, LT-41115 Biržai
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190546078
Tel. (8 450 ) 36740 el. p. kastonupm@gmail.com
4-as darbinis susitikimas „Fit for Future“ projekte

Lapkričio 25-29 dienomis, mūsų mokyklos delegacija lankėsi Albano Laziale(Italija) mokykloje-partnerėje. Kartu vykdome Erasmus+ projektą „Fit for Future“.

Italų mokykla pasitiko šiltai: klausėmės mokinių koncerto, buvo smagu matyti, kad tiek daug mokinių dalyvauja. Vyko projektinės veiklos mokykloje: pristatėme gamtines nelaimes bei klausėmės kitų partnerių pristatymų, mokėmės teikti pirmąją pagalbą. Pasikeitėme su partneriais savo atliktais darbais- siuvinėtais paveikslais, kurie dar nebaigti, bet puoš mūsų mokyklas projektui pasibaigus.

Laisvu laiku mokiniai turėjo galimybę patyrinėti Romą, susipažinti su garsiausiomis istorinėmis vietomis.


Projektinis susitikimas Rumunijoje

2019 m. rugsėjo 29 – spalio 5 d. vyko Erasmus+ KA2 Projekto "Fit for Future" projektų partnerių susitikimas Rumunijoje, Calarasi miesto Scoala Gimnaziala Nr. 1 mokykloje. Vizito metu apsilankėme savivaldybėje, mokykloje mus sutiko su duona ir druska, vyko įvairios susipažinimo veiklos, šokių pamokos, mandalos užsiėmimai, keramikos dirbtuvės.

Taip pat pažintis su Alba Liulia miestu, apsilankymas Turda mieste bei jo druskų kasyklose. Kėlėmės keltu per Dunojaus upę, lankėmės vynuogyne ir etnokultūros muziejuje. Visiems labai patiko tradicinių patiekalų gaminimas. Mūsų mokiniai patys vieni, be mokytojų pagalbos, iškepė labai gardų obuolių pyragą ir susilaukė galybės pagyrų. Mokiniai susirado naujų draugų, pagilino anglų kalbos ir komunikavimo žinias.

Keletas mokinių minčių:

„Rumunijoje pamačiau daug gražių ir įdomių vietų. Man labai patiko, kai važiavome į kalnus, ten pamačiau tikrai įspūdingų vaizdų“. /Erna/

„Smagu buvo keliauti ir susipažinti su naujais žmonėmis iš kitų šalių. Taip pat buvo smagu skristi lėktuvu, nes man tai buvo pirmas skrydis. Tikrai smagu yra pamatyti kitą šalį.“ /Karolina/

„„Ragavome kitų šalių maistą, man labiausiai patiko turkų. Jie tarp marinuotų vynuogių lapų įdėjo ryžių, kurie buvo sumaišyti kažkokias prieskoniais, tikrai negalėčiau pasakyti su kuo tai buvo sumaišyta. Dar iki šiol jaučiu tą skonį burnoje. Važiavome į druskų kasyklas. Niekada gyvenime nebuvau mačiusi nieko panašaus buvo be galo faina ten vaikščioti. Mums labai įdomiai pasakojo apie tas kasyklas. Buvo įdomu klausytis. Po diplomų įteikimo mes visi ėjome šokti, tai buvo smagu ir liūdna. Po šokių visi atsisveikinome ir susigraudinome. Buvo gaila palikti draugus ir šį miestą, per savaitę sutikau daug gerų draugų, su kuriais ir dabar bendrauju, gaila, kad reikėjo išvažiuoti.“ /Enrika/


“Fit for Future” projekto susitikimas Lenkijoje

Gegužės 5 – 11 d. septyni mūsų mokyklos mokiniai, lydimi dviejų mokytojų, dalyvavo Lenkijos Grybow mieste vykusiame pirmajame mokinių mainų susitikime.

Mokiniai pristatė savo miestą, šalį, mokyklą, apsikeitėme kiekvienos šalies siuvinėtais kūriniais - „laimės piešiniais“, kuriuos toliau siuvinėsime, kol projekto pabaigoje gausis vienas bendras visų šalių laimės formulės paveikslas.

Mokykloje diskutavome apie sveiką maistą, saugų internetą ir paiešką jame, susipažinome su keletu mobilių aplikacijų mokymuisi.

Aplankėme Auschwitz, Krokuvą, plaukėme laiveliu tarp kalnų Szcawnica miestelyje.

Sekantis projekto susitikimas vyks rugsėjo mėnesį Rumunijoje.


ERASMUS+ KA2 PROJEKTAS FIT FOR FUTURE STARTAVO TURKIJOJE

Sausio 6-12 d. vyko pirmasis darbinis projekto koordinatorių susitikimas Turkijoje, Balikesyre. Turėjome beveik savaitę laiko susipažinti, aptarti laukiančius darbus, pasiskirstyti atsakomybes Projekto koordinatorė pristatė Web2 įrankius, kuriuos naudodami dirbsime su projektu..Svarbiu dalyku tapo derybos dėl laukiančių vizitų kitose šalyse. Mūsų mokykloje projekto dalyviai lankysis 2020 m. balandyje.

Aplankyta mokykla Balikesyre savo mokinių amžiaus grupėmis labai panaši į mūsiškę:7-16 m. mokiniai, tačiau ženkliai mus lenkia dydžiu:čia mokosi apie 700 mokinių.Turėjome galimybę šiek tiek pamatyti mokyklos kasdienybė, įsitikinti, kad pertaukų mokiniai yra labai judrūs, draugiški, norintys bendrauti. Gaila, kad nepavyks čia apsilankyti su mokiniai,nes toks vizitas nesuplanuotas.

Be darbinių veiklų teko aplankyti ir keletą žymių vietų aplinkui Balikesyrą: Akropolį Bergame, Bursos sultonų kapus. Pabuvojome Stambule.

Sekantis vizitas vyks Grybov, Lenkijoje, bet iki to laiko dar laukia begalė darbų.


 FIT FOR FUTURE-PASIRUOŠĘ ATEIČIAI ERASMUS+ KA2 PROJEKTAS

 2018-2020 m.m. Kaštonų pagrindinė mokykla vykdys tarptautinę mokyklų mainų partnerystę „Fit for Future“(„Pasiruošę ateičiai“). Mūsų mokyklos partneriai šiame projekte yra mokyklos iš Balikesir (Turkija), Calarasi (Rumunija), Albano Laziale (Italija), daugiamečiai mūsų partneriai iš Faro (Portugalija) ir projekto koordinatorius Grybov (Lenkija).

 Svarbiausios temos, kurias analizuosime šio projekto metu yra sveikata ir laimė. Šie du komponentai sunkiai atsiejami vienas nuo kito ir mes juos nagrinėsime per pagrindinius mokomuosius dalykus: anglų k., matematiką, biologiją, muziką, informacines technologijas, menus. Mokinai iš skirtingų Europos mokyklų turės galimybę bendrauti, kūrybiškai žvelgti į problemas iš skirtingų perspektyvų, rasdami panašumus ir skirtumus, mokydami vieni kitus ir mokydamiesi iš vieni kitų. Labai svarbu dirbti tarptautiniu lygiu, nes nė viena šių mokyklų dirbdamos atskirai, negalėtų pasiekti užsibrėžtų tikslų. Tikimasi, kad bendras darbas padės nugalėti išankstines nuostatas, bus pagrindu įtvirtinti bendražmogiškas vertybes, padės atsiskleisti kiekvienai tautai ir pademonstruoti savo unikalumą. Nemažiau nei kiti pagrindiniai tikslai yra svarbus ir bendravimas anglų kalba. Norime to ar ne, anglų k. tampa vienu pagrindinių įrankiu absoliučiai visose gyvenimo srityse ir šis projektas bus dar vienu įrankiu prisidedančių prie mūsų mokinių sėkmės.

 Be svarbių mokymosi veiklų mokyklose vyks ir tarptautinės mokymosi- mokymo veiklos, kai įvairiose užsienio šalyse rinksis visi partneriai bendram darbui. Mūsų mokykla planuoja įvykdyti 20 mokinių ir 6 mokytojų mobilumus, taip pat 6 mokytojai vyks į koordinatorių susirinkimus. 2019 m. gegužę mūsų mokykla priims šalis-partneres ir mūsų miestą aplankys ne mažiau nei 40 atstovų iš minėtųjų šalių-partnerių. Tai bus puiki reklama ne tik mūsų mokykla, bet ir visam miestui.

 Šis projektas yra vykdomas finansuojant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl EK negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame teikiamos informacijos vartojimą.