Į ateitį su gamtos mokslais, technologijomis ir bendraisias gebėjimais

Up to the future with science, information technologies, languages and key competences

         Spalio mėnesį, 5 mūsų mokyklos mokiniai, lydimi 2 mokytojų, visą savaitę praleido Kayseri mieste, Turkijoje. Toks susitikimas - jau trečiasis, tai - Erasmus+ daugiašalio mokyklų strateginės partnerystės projekto akronimu UPSTECHKEY dalis.

         Mokykla, kurią aplankėme, labai skiriasi nuo mūsiškės ne tik savo dydžiu - 1800 mokinių, tačiau ir savo pobūdžiu - tai ne tik bendrojo lavinimo mokykla, bet ir profesinio rengimo centras. Įdomu buvo pamatyti kaip savo veiklą „styguoja“ ši didžiulė mokykla. Mūsų veikla neapsiribojo vien tik mokyklos „apžiūromis“: visų šalių partnerių (o jų net šešios) mokiniai pristatė savo šalis remdamiesi HDI duomenimis. (Human Development Index). Dalyvavome seminare apie kūrybinį rašymą, mokėmės naudotis naujausia Exel versija. Visos savaitės veiklas vainikavo Protų mūšis, tikrinęs, kaip įsisavinome žinias.

         Šalia veiklų mokykloje, vyko ir pažintinė veikla. Likome sužavėti nuostabia Kapadokijos gamta, didžiuliu Kayseri miestu. Turėjome unikalią galimybę viešėti turkų šeimose, pamatyti jų tikrą, ne fasadinį gyvenimą. Gaila, kad bendravimą labai apsunkina tai, kad turkai visai nemoka anglų kalbos. Tai mums tapo gyvu pavyzdžiu, kaip svarbu mokytis kalbų, kad kalbos atveria langą į pasaulį.