Į ateitį su gamtos mokslais, technologijomis ir bendraisias gebėjimais

Up to the future with science, information technologies, languages and key competences

        Kaštonų pagrindinei mokyklai balandžio mėnuo - tikras darbymetis. Ne tik laimėtos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos, organizuotas didžiulis Tėvelių dienos renginys, bet ir įvyko jau paskutinis darbinis Erasmus+ projekto susitikimas.

        5 mokyklos 9-10 klasių mokiniai, lydimi 2 mokytojų visą savaitę praleido gal nedaugeliui girdėtame Glivicių mieste, Lenkijoje. Šio miesto gimnazija Nr. 11 yra UPSTECHKEY projekto koordinatorė.

        Savaitė prabėgo labai greit: ji buvo pilna įvairiausių veiklų, pradedant edukacinėmis baigiant pramoginėmis. Labai naudingu laikome seminarą apie retoriką. Tai dalykas reikalingas mokyklos gyvenime kasdien, deja, mūsų mokyklos nerengia pamokų šia tema, taigi buvo svarbu nors teoriškai sužinoti kaip reikia argumentuoti, įtikinėti, kokia intonacija, leksika ar kreipiniai naudotini.

        Teko pažinti miestą dalyvaujant mums jau tradiciniame tapusiame orientaciniame žaidime. Į Lenkiją vykome paruošę prezentaciją apie projektą Pecha Kucha formatu.

        Be šių veiklų galime pasigirti pamatę ir nuostabų Krokuvos miestą, aplankę Vavelį, Veličkos druskos kasyklas, Tarnowy Gory sidabro kasyklą.

        O kur dar nepaprasta patirtis gyvenant lenkų šeimose? Buvo puiku patirti jų svetingumą ir draugiškumą.

        Projektinė veikla dar kartą įrodo kaip svarbu pažinti vieniems kitus, atsikratyti išankstinių nuostatų, tapti draugiškesniems ir atviresniems.