Į ateitį su gamtos mokslais, technologijomis ir bendraisias gebėjimais

Up to the future with science, information technologies, languages and key competences

         Kaštonų mokykla drauge su kitomis penkiomis Europos mokyklomis sėkmingai vykdo Erasmus+ programos daugiašalę partnerystę UPSTECHKEY. Vasario pirmąją savaitę Italijoje, Montefiasconės mieste vyko penktasis darbinis susitikimas. Kaštonų mokyklai atstovavo 5 mokiniai, lydimi 2 mokytojų.

         Kiekviena italų mokykloje praleista diena buvo kupina įdomių ir naudingų veiklų. Mokiniai dalyvavo streso valdymo seminare. Nustebo, sužinoję, kad pati „stresingiausia“ atmosfera yra namuose ir mokykloje. Sužinojo, kokios gali būti streso valdymo ir atsipalaidavimo technikos. Dalyvavo praktiniame užsiėmime, kur vaidybos pagalba buvo sprendžiamos sudėtingos situacijos.

         Ne mažiau įdomu buvo ir petrografijos užsiėmimo metu. Petrografija- tai mokslas apie akmenis. Sužinojo, kokie akmenys naudojami statyboms Montefiasconės apylinkėse, teko dalyvauti akmenų „medžioklėje“ ir netgi piešti akmenis.

         Mūsų mokiniai Arnoldas ir Mantas buvo pirmieji orientacinėse varžybose, surengtose Montefiasconės senamiestyje.

         Labai įspūdinga buvo išvyka į Tarkviniją, kur aplankytas etruskų nekropolis,trumpai susipažinta su etruskų kultūra ir jos įtaka tolimesnei Romos imperijos gyvavimo epochai.Tai neįkainojama istorijos pamoka.

         Nemenką įspūdį mokiniams paliko gyvenimas italų šeimose, draugiški santykiai su šeimų nariais, skanus maistas, kitoks gyvenimo stilius. Greta darbinių veiklų teko apsilanktyti ir keletoje lankytinų vietų:Vatikane, Romos Forume, Civita Bagnoregio miestelyje.

         Projektinių veiklų metu mokiniai įgauna naudingų kompetencijų, pagilina užsienio kalbos žinias, įgyja naujų draugų. Tikimės, kad tokią veiklą pavyks tęsti ir ateityje.