Į ateitį su gamtos mokslais, technologijomis ir bendraisias gebėjimais

Up to the future with science, information technologies, languages and key competences

         2014 metais naujoje Švietimo mainų paramos fondo administruojamoje programoje Erasmus+ Kaštonų pagrindinė mokykla vėl dalyvavo konkurse ir laimėjo projekto „Į ateitį su gamtos mokslais, technologijomis ir bendraisias gebėjimais“ („Up to the future with science, information technologies, languages and key competences“) finansavimą.

         Projektą koordinuos Lenkijos mokykla Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych Nr. 11 iš Gliwicach miesto. Kiti projekto partneriai iš Graikijos Chanijos, Italijos Montefiascone, Turkijos Kaizeri ir Bulgarijos Varnos miestų. Projektinių mainų metu (2014 - 2016 m.) 25 mokiniai iš Kaštonų pagrindinės mokyklos turės galimybę apsilankyti šiose šalyse. Projekto pirmasis darbinis susitikimas vasario 22 – 28 d. vyko Kaštonų pagrindinėje mokykloje.

         Projekto dalyvius pasveikino Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Genovaitė Gutauskienė. Svečiams parodėme renovuotą mokyklą, naujai sutvarkytus kabinetus. Svečiai turėjo galimybę ir artimiau susipažinti su mūsų miestu: lankėmės regioniniame parke, apžiūrėjome karstines įgriuvas, perėjome ilgiausiu mediniu tiltu, mokiniai turėjo atlikti orientacines užduotis – rasti tam tikrus nurodytus objektus, naudodamiesi žemėlapiu bei GPS. Apsilankėme Biržų muziejuje bei Arsenale, svečiai turėjo galimybę susipažinti su krašto istorija, mokytojai – dalyvauti muziejaus edukacinėje programoje „Alaus kelias“. Svečiams taip pat parodėme Anykščius, kur juos supažindinome su Aukštaitijos krašto kultūriniu paveldu, visi ragavome įvairiausių lietuviškų patiekalų bei dalyvavome edukacinėje programoje „Duonutės kelias“ ir apsilankėme Arklio muziejuje. Na, ir žinoma, svečiams parodėme savo sostinę, pavedžiojome juos Vilniaus senamiesčio gatvelėmis...

         Mokytojai bei mokiniai ne tik pramogavo, tačiau turėjo ir daug darbo: kūrė projekto logo (rinkimus laimėjo Kaštonų mokinių kurtas logotipas!), visos šalys ruošė pristatymus apie savo šalį, šalies kultūrą bei papročius ir tai pristatė vieni kitiems. Visi išklausė seminarą „Kaip mokytis“, o mokytojai dar dalyvavo ir kitame seminare, į kurį pakvietėme ir viso rajono anglų kalbos mokytojus „Kaip rengti prezentacijas“. Seminarus vedė Oksfordo leidyklą atstovaujanti anglų k. mokytoja ekspertė Miglė Ogorodnikovienė. Mokiniams vyko informacinių technologijų pamokos, kuriose jie turėjo parodyti savo gebėjimus naudotis google priemonėmis bei skaičiuokle. Mokiniai kūrė žodynėlius (7 kalbos!), į kuriuos įtraukė daugelį per savaitę įvairiose veiklose sužinotų žodžių, geografinių apibūdinimų ir pan.

         Projektinės savaitės pabaigą vainikavo Kaziuko mugė bei vakare vykusi viktorina ir atsisveikinimo diskoteka, kurios pabaigoje jau daugeliui vaikų byrėjo ašaros...

         Tiek mokytojai, tiek mokiniai turėjo puikią progą visą savaitę bendrauti anglų kalba ir pagilinti savo šnekamosios kalbos įgūdžius.

         Braukėm ašaras, atsisveikinome, tačiau neilgam. Kitas projektinis susitikimas įvyks dar šiais mokslo metais balandžio mėnesį Graikijoje, Chanijos mieste ir jame dalyvaus 5 mūsų mokyklos 9-os klasės merginos bei 2 mokytojos.