Kaštonų pagrindinė mokykla jau ne vienerius metus aktyviai dalyvauja Mokymosi visą gyvenimą Comenius programose, kurias remia Europos Komisija, o Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Balandyje įvyko penktasis daugiašalio projekto „Duok tam, kad gautum mainais“ darbinis susitikimas Rumunijoje.

          Keliavimas visada buvo man mėgstama veikla. Latvija, Švedija, Norvegija, Lenkija, Čekija, Austrija, Kroatija, Slovėnija... Ir dabar, Rumunija. Džiaugiuosi, galėdamas šiais metais dalyvauti šiame projekte, kurio dėka teko aplankyti šią ne taip jau gerai mums žinomą šalį.

         Kelionė buvo linksma, susipažinome su Rumunijos miestais ir kaimais, kultūra ir tradicijomis, kulinarijos menu. Taip pat matėme rumunų tradicinius rūbus bei indus - ne ką besiskiria nuo lietuviškųjų, bet, aišku, turintys savąjį, rumuniškąjį, aspektą.

         Apsistoję buvome Konstantoje - pačiame seniausiame mieste, kuris įsikūręs šalia Juodosios jūros. Tai antrasis pagal dydį miestas Rumunijoje, po sostinės Bukarešto. Konstantoje netrūksta įdomių lankytinų vietų: vaikų rūmai, Dunojaus deltos akvariumas, muziejai, vienuolynai – visa, ką mes spėjome aplankyti per savaitę. Vaikų rūmuose vyko ir tradicinė tokių susitikimų dalis- mugė, kurioje savo darbeliais prekiavo visų šalių dalyviai. Mums mugėje sekėsi neprastai, mūsų darbeliai traukė akį ir buvo greitai nupirkti.

         Įdomu buvo apsilankyti mokykloje, pamatyti kuo ji panaši ar skiriasi nuo mūsiškės. Padarėme tokią išvadą, kad nors rumuniška mokykla ir nebloga, tačiau mūsiškė jaukesnė ir žymiai turtingesnė. Pasirodo, kartais reikia išvažiuoti toliau nuo namų, kad įvertintum tą, ką turi.

         Taip pat patiko ne tik pačios pramogos, bet ir kiti dalyviai - kiti mokiniai bei mokytojai, buvę visą savaitę kartu. Mūsų buvo iš Turkijos, Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, ir, aišku, Lietuvos. Visi buvo aktyvus, draugiški - malonu keliauti tokioje kompanijoje, su kai kuriais iš jų net ir sugrįžę palaikome ryšius.

         Paskutiniai įspūdžiai: Rumunija- nuostabus kraštas - ir gamta, ir esančiomis atrakcijomis, bei patys gyventojai yra geri, mokantys šiltai priimti svečius. Dar gerai įsiminė jų kultūra, tradicijos. Tikiuosi dar nors kartą gyvenime teks aplankyti šią vietovę, pasimatyti su sutiktais mokiniais bei mokytojais.

Jonas Daugis 9 klasės