Mūsų, Kaštonų pagrindinėje mokykloje, viešėjo gausus svečių būrys iš įvairių Europos šalių. ,,O kuo gi mūsų mokykla nusipelnė išskirtinio dėmesio?“- gali paklausti nustebę skeptikai, manantys, kad mes, kadangi gyvename provincijoje, niekam neįdomūs, ką mes tuose savo Biržuose galime parodyti...

         Užsieniečių svečių dėmesio sulaukėme, kadangi esame aktyvūs tarptautinių Comenius projektų dalyviai, galima sakyti, seni vilkai šioje srityje, nes tai - trečiasis mūsų projektas. Comenius projektus finansiškai remia Europos Komisija, kurią mūsų šalyje atstovauja Švietimo mainų paramos fondas. Kartu su mumis bendradarbiauja jau ankstesniame projekte draugais tapę portugalai iš Faro miesto, taip pat dar ne taip gerai pažįstami, bet ne mažiau mieli žmonės iš Rumunijos (Konstanta), Italijos (Baiano), Turkijos (Ankara) ir Prancūzijos (Saint Julien Chapteuil). Taigi vasario 27 - kovo 3 dienomis Biržuose vyko antrasis darbinis susitikimas, kuriame dalyvavo net 31 svetys iš minėtų šalių. Savaitę pradėjome iškilmingomis svečių sutiktuvėmis mokykloje, kuriose be kitų garbingų svečių dalyvavo miesto merė I.Varzienė bei švietimo skyriaus vedėja G.Gutauskienė. Buvo išsakyta daug gražių žodžių, apsikeista suvenyrais. Po iškilmingos dalies prasidėjo mokytojų darbas praktiniame seminare, kurio tema „Konfliktų valdymas“. Seminaras buvo labai impresyvus, gyvas ir informatyvus. Tuo tarpu mokinukai, atvykę iš Europos šalių, laiką leido sporto salėje (juk ne veltui mūsų mokykla - viena sportiškiausių mokyklų šalyje!). Svečiams aprodėme Biržų ,,Sėlos“ muziejų, kur vaikai turėjo progos išbandyti popieriaus gamybos paslaptis, o mokytojai - sužinoti, kaip buvo gaminamas alus... Muziejuje ir mokytojai, ir mokiniai daug sužinojo apie Biržų istoriją.

          Kitomis dienomis parodėme svečiams Vilnių, Trakus, Anykščius, taip pat ir Latvijos sostinę Rygą.

         Paskutinę viešnagės dieną mokykloje šėlo Kaziukas! Mugėje prekiauta, derėtasi, pirkta, šokta, dainuota... Pirmieji buvo nušluoti svečių prekystaliai, juk visada traukia tai, kas nematyta, nauja. Džiugu, kad svečių uždirbti pinigėliai liko mums: surinktos lėšos bus panaudotos mokinių maudynėms kaimyniniame Pasvalio baseine.

         Savaitė buvo įtempta, kupina veiklos, tačiau tiek mums, tiek svečiams ji neprailgo. Teko pajusti visus lietuviškos žiemos ypatumus: nuo puraus sniego iki pliusinės temperatūros. Svarbiausia ir įdomiausia buvo sutikti kitokius, nei esi įpratęs, žmones, matyti, kad juos, kaip ir mus, džiugina ir liūdina tie patys dalykai... Argi ne čia ir slypi ta paprasta paslaptis, kad mes visi skirtingi, bet kartu ir tokie patys?