Spalio 9-16 dienomis įvyko pirmasis projekto parnerių susitikimas Portugalijoje, Faro mieste. Vykome pas savo jau draugais tapusius parnerius, nes kartu dirbame nuo2008 metų. Portugalija pasitiko mus ne tik 30 laipsnių karščiu, bet ir draugiškomis šypsenomis, apsikabinimais, išskirtiniu dėmesiu, o tai ypač buvo netikėta ir nelaukta mūsų mokiniams, todėl tapo malonia staigmena.

          Aplankėme partnerių mokyklą, grožėjomės neįprasta mokyklos aplinka: čia telpa ne tik vaikai, bet ir orus senbernaras, auksinės žuvelės tvenkinuke, aplinką puošia palmės ir sodrių spalvų bugenvilijų žiedai. Klausėmės neilgo, bet nuoširdaus koncerto, kuriame vaikai grojo, improvizavo ne tik įprastais muzikos instrumentais, bet ir šluotomis, lazdomis, stalais, plastikinėmis statinėmis... Skambėjo neįprastai, bet, oi, kaip neprastai. Žavėjo ir portugališki liaudies šokiai, dainos.

          Šeimininkai portugalai labai pasistengė, kad susitikimas būtų ne tik darbinis, bet ir kultūrinis-pažintinis. Taigi, pamatėme nemažai gamtos, kultūros objektų, ragavome tradicinių valgių, maudėmės Atlanto vandenyne, užgniaužę kvapą vaikščiojome po salą, kuri beveik nepaliesta civilizacijos.

          Projekto koordinatorių susirinkime aptarėme tolimesnes projekto veiklas, kaip sėkmingai jas įgyvendinti. Kitas projektinis susitikimas vyks žiemą....Lietuvoje. Pietesnių kraštų projekto dalyviai labai nori pamatyti mūsų žiemą, pasivolioti sniege, o ypač to trokšta vaikai. Taigi, tikimės, kad žiema bus snieginga, nenuvils mūsų svečių. Nekantriai laukiame susitikimo su naujaisiais bičiuliais.