Biudžetine įstaiga. Kaštonų g. 13, LT-41115 Biržai
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190546078
Tel. (8 450 ) 36740 el. p. kastonupm@gmail.com

Išvyka

         Birželio 11 dieną specialiosios (lavinamosios) klasės mokiniai lankėsi Raubonių parke. Su džiugiomis emocijomis apžiūrėjome mini zoologijos sodo gyventojus, o kai kuriuos galėjome net paliesti. Vėliau iškaitę saulėje, bet laimingi vaišinomės nuolatinių pagalbininkių mamyčių ruoštomis vaišėmis. Ačiū visiems prisidėjusiems prie mūsų linksmos ir labai jaukios išvykos.


Universalioji sporto aikštelė

         Akimirkos iš universalios sporto aikštelės atidarymo birželio 10 dieną.


ATEITININKAI ŠVENTĖ 1-ąsias VEIKLOS METINES

         Penktadienį, birželio 7d., Biržų šv. Jono Pauliaus II kuopa šventė veiklos metines. Jie, vadovaujami savo mokytojos globėjos Rasos Stanulevičienės giedojo vakaro šv.mišiose, kurias aukojo Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas, jam asistavo ateitininkų dvasios vadovas kunigas Ernestas Želvys. Buvo pašventinta kuopos vėliava, o keturi moksleiviai- Lina Jonėnaitė, Paulius Slavinskas, Lina Navalinskaitė ir Evaldas Bajoras -davė ateitininko įžodį, prieš tai išlaikę nelengvą egzaminą ir tapo pilnateisiais moksleiviais ateitininkais. Po šv. mišių šventė tęsėsi mokykloje. Gausiai susirinkę ateitininkų draugai, tėveliai, mokytojai , parapijos tikintieji, įvairių organizacijų atstovai žiūrėjo vaidinimą ,,Adomas ir Ieva‘‘, kurį išradingai režisavo kunigas Ernestas. Buvo gausybė sveikinimų, , nuoširdžių padėkos žodžių šventės rengėjams, atlikėjams, rėmėjams.

         Ateitininkų vardu Rasa Stanulevičienė


Tarptautinė vaikų gynimo diena.

         Penktadienį ( gegužės 31 d.) specialiosios (lavinamosios) mokiniai minėjo tarptautinę vaikų gynimo dieną. Ši diena - priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti kiekvieno vaiko teises. Gerai nusiteikę žaidėme, piešėme, lipdėme ir paruošėme savo darbų parodėlę "Pasitinkame vaikystės vasarą". Siekėme būti labiau kūrybiški, mokėmės pasitikėti savimu, dirbti komandoje.


Olweus patyčių prevencijos programa.

         Nuo 2011 metų mokykloje įgyvendinama Olweus patyčių prevencijos programa. Šių metų gegužės 28d. vyko Olweus prevencijos programos sertifikavimo auditas. Jo metu buvo pristatytas programos kokybės užtikrinimo planas, vyko programos standarto laikymosi įvertinimas, susitikimai su mokiniais, mokytojais, techniniais darbuotojais. Nustatyta, kad mokykla vykdo privalomus dvylikos standartų reikalavimus, kad ji verta „Olweus mokyklos“ vardo. Buvo pasirašyta audito susitikimo atmintinė, aptartos ateities perspektyvos. Lauksime, kada mokyklai bus įteiktas Saugios mokyklos sertifikatas ir ženklelis.

         Nuotraukoje: audito susitikimo atmintinę pasirašo mokyklos direktorius Vytautas Stanulevičius, psichologė, Olweus patyčių prevencijos programos koordinavimo grupės vadovė Renata Mazūrienė ir psichologė Elona Berniūnienė.


Laiškai- pavasario drugiai

         Mokyklos aktų salėje skamba muzika, scenoje mažieji mokyklos šokėjai. Po salę vaikšto Malvina (Kornelija 8b kl.) kažko ieškodama tarp spalvingų gėlių ,rado ,renka...Laiškus. Lipa į sceną ten susitinka Kakę Makę ( Orinta 8 bkl.) bei Pinokį ( Tautvydas 8b kl.).Jie taip pat ieškojo laiškų, bet nesėkmingai. Pagaliau Pinokiui pasisekė rado pintinę laiškų. Kam jie? ,, Pavasaris pamanė, kad šiandien proga kuo puikiausia – mokykloj šventė nuostabiausia- VARDADIENIS- tai laiškus, šiltus, šviesius, tiesiog džiugius, ir siunčia dovanų."

         Grojant Dovaldei ir Medeinai (5b kl.) vedantieji dalija salėje laiškus parašytus 5 b ir 6 klasės mokinių. „Laiškai, ir tik geri, apdovanojimų laiškai, už mokslą, sportą, veiklą keliavo į mokyklą ištisus metus, direktorius juos kaupė, rūšiavo, saugojo, kad jie visi šiandieną atitektų jums. Tad kviečiame direktorių pasidžiaugti ta sukaupta krūva geriausių laiškų, kurie byloja, kad mes esame labai šaunūs, gabūs, vikrūs, sumanūs. Kviečiame pasveikinti mus tradicinio Vardadienio proga“.

         Mokyklos Direktorius pasidžiaugė gražia švente ir palinkėjo visiems geros nuotaikos. Sveikinimo žodžius tarė ir svečiai mero pavaduotoja A.Korsakienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistė, laikinai einanti vedėjo pareigas L.Vireliūnienė.

          Perskaityti pirmąjį laišką iš didžiojo voko. adresuotą tiems mokiniams, kurie džiugina kaštoniečius savo žiniomis, kviečiama Simona ( 6 kl.). Direktorius džiaugėsi, kad daug prizinių vietų laimėta olimpiadose: 14- pirmų vietų , 21 – antra bei 22 –trečios vietos . Daugiausia prizinių vietų olimpiadose laimėjo dešimtos klasės mokiniys Robertas. Salė jį pasitiko gausiais plojimais. Įteikiami apdovanojimai ir kitiems olimpiadų prizininkams. Aišku, nepamiršti ir mokytojai –Jiems atminimo dovanėlės. Vėl šokis, daina. Ateina laikas perskaityti ir antrąjį laišką Taip, šis laiškas tiems, kas šiais mokslo metais daug sportavo, garsino mokyklą sportiniais pasiekimais. Žygintas (6kl.) skaito laišką skirtą sportininkams. Sportinių laimėjimų daugiausia-saldūs prizai ,kaip padėka ,už laimėjimus keliauja į jų rankas... Po pradinukų šokio, Monika (6 kl.) skaito laišką tiems, kurie buvo aktyvūs mokyklos gyvenimo organizatoriai ir dalyviai. Direktoriaus padėkos Jiems. Mokytoja Žaneta pasidžiaugia ,kad pergalių mes pasiekiame ir tarptautiniuose projektuose. Smagiam šokiui kviečiai aštuntos klasės merginos.

         Skamba renginio vedėjų žodžiai: Mielieji , laiškai, atrodo, visi išdalinti. Tad mūsų viešnagė pas jus baigiasi. Rašykite laiškus, elektroninius, popierinius, rašykite jus mintyse. Nesvarbu kaip- bet rašykite.... Rašykite laiškus smagius, šiltus, draugiškus, įkvepiančius


EDUKACIJA CURIOCITY

         Mūsų mokyklos pirmokai lankėsi Kauno Curiocity edukaciniame pramogų centre. Mokiniai mokėsi imituoti realaus gyvenimo situacijas, susipažino su pasauliu, gamtos reiškiniais, įvairiomis profesijomis bei mokslo sritimis, su kosmoso įdomybėmis. Greitosios pagalbos automobilyje mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, stomatologo kėdėje ,,gydė‘‘ dantis. Įveikė kliūčių ruožą virš degančios ugnikalnio lavos, gelbėjo iš liepsnojančio namo, susipažino su radijo laidų įrašų studija. Ypač patiko statyti namą, dirbti ekskavatoriumi, važinėti traktoriuku. Mokiniai, buvo sužavėti žaidimų kambariais. Laikas nepastebimai greitai prabėgo. Pavargę, pilni įspūdžių grįžo namo.


TYLA BE ŽODŽIO TOKIA PAT PAVOJINGA, KAIP IR VIENATVĖ BE DRAUGIJOS…

         Mūsų mokykla šiais mokslo metais prisijungė prie Sąmoningumo didinimo mėnesio Be patyčių. Ši iniciatyva pakeitė devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ".

         Jos metu mokinių tarybos nariai tradiciškai lankėsi pradinėse klasėse ir kartu su pradinukais kūrė Klasės draugystės knygas,žiūrėjo filmukus ir juos aptarė,mokėsi sakyti komplimentus klasiokui.

         5-10 klasės mokiniai dalyvavo akcijoje “DRAUGYSTĖS RECEPTAS“. Klasės valandėlių metu vyko įvairios veiklos , kurios skatino vaikus draugauti, bičiuliautis, užjausti, padėti, suprasti, ką reiškia draugauti, kaip išsaugoti draugą. .Mokiniai pagamino tulpes , ant kurių užrašė žodžius apie draugystę.Tulpės papuošė mokyklos gėlyną.

         Pradinių klasių mokytojos savo klasėse organizavo konkursus, pokalbius ,vaidmenų žaidimus. Dalyvavimas šioje akcijoje padeda atkreipti dėmesį į patyčių problemą; likti neabejingiems; skatinti pagarbius bei draugiškus mokinių, suaugusiųjų tarpusavio santykius; nepritarti patyčioms ir stabdyti jas kartu palaikant gyvenimo be patyčių idėją


Pasaulinė sveikatos diena

         Balandžio 9 d. Biržų VSB suorganizavo akciją skirtą Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Šioje akcijoje dalyvavo ir Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos penktų ir šeštų klasių mokiniai. Kartu su kitų mokyklų mokiniais jie šoko gatvės šokius, taip skatindami mokinius daugiau judėti gryname ore ir būti sveikesniems.


Pasaulinė tuberkuliozės (TB) diena

         Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuva pagal sergamumo tuberkulioze rodiklius patenka į rizikingiausių Europos valstybių sąrašą. Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos 6 ir7 klasės mokiniai prisijungė prie Biržų VSB suorganizuotos akcijos „Baltosios ramunės diena“, skirtos paminėti pasaulinę tuberkuliozės dieną. Miesto aikštėje savo pagamintas ramunes mokiniai prismaigstė į pievelę ir klausėsi gimnazijos mokinių paskaitėlės kaip saugotis TB.


Pasaulinė Dauno sindromo diena

         Kovo 21-ąją minėjome pasaulinę Dauno sindromo dieną. Dalyvaudami šioje socialinėje akcijoje siekėme formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia. Linksmai nusiteikę mes mūvėjome skirtingas kojines, piešėme piešinius išreikšdami palaikymą mūsų Airidui bei visiems Dauno sindromą turintiems vaikams.

         Lavinamosios klasės informacija.


Renginys skirtas Žemės dienai

         Kovo 20d. mokykloje vyko viktorina, skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Dalyvavo 6-8 klasių mokinių komandos. Renginio pradžioje geografijos ir biologijos mokytojos supažindino su Žemės dienos prasme. Toliau vyko viktorina, kurios metu komandos atsakinėjo į klausimus. Geriausiai sekėsi 8a klasės Žemiečių komandai surinkusiai 20 taškų iš 22. Nuo jų nedaug atsiliko 6 – okų Žemiečių komanda – surinkusi 18 taškų. Treti 8b klasės mokiniai – Čir vir vir pavasarėliai – 16 taškų.

         Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais.


Edukacija "Knygnešys"

         Trečiadienį 3 b klasės mokiniai keliavo į miesto biblioteką susipažinti su knygnešiais. Edukaciniame užsiėmime sužinojo apie knygnešių darbą, biržietį knygnešį J. Bielinį. Patys ''praėjo'' knygnešio kelią, gavo apsirengti senovinius drabužius, apsimauti avalynę. Mokiniams buvo linksma, o kartu papildė ir žinių bagažą. Puikiausias momentas buvo iš vieno didelio balto lapo pačiam gaminti Paslapčių knygelę.Dalyvavo turizmo technikos varžybose uždarose patalpose

         Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos turistai (su keliais buvusiais savo mokyklos mokiniais) grįžo iš Lietuvos turizmo čempionato 1 etapo varžybų Akademijoje (Kėdainių r.), kuriose dalyvavo ir komandos iš kaimyninės Latvijos. Geriausiai sekėsi mūsų ketvirtokams, kurie pačių mažiausių amžiaus grupėje iškovojo trečios vietos taurę ir buvo apdovanoti bronzos medaliais. Komandoje startavo tos pačios klasės mokiniai: Luka Stakelytė, Kamilė Jankauskaitė, Greta Žalinkevičiūtė ir Simonas Jankūnas. Asmeninėse šios amžiaus grupės varžybose geriausiai sekėsi Simonui Jankūnui, kuris po apmaudžios klaidos liko ketvirtas. Trečią vietą, taurę ir medalius iškovojo ir jaunių komanda, kurioje dalyvavo broliai Domas ir Lukas Saračinskai, Gabija Kuginytė bei Sima Rasiukevičiūtė. Šiai komandai teko įveikti dar niekada nebandytą sudėtingą trasą, bet jie puikiai susitvarkė su užduotimis. Lukui ir Gabijai tai buvo paskutinės „moksleiviškos“ varžybos. Jie dvyliktokai, turizmo technikos užsiėmimus lankantys nuo 5 klasės. Asmeninėse varžybose Lukas Saračinskas buvo antras ir iškovojo sidabro medalį. Vaikų 5–6 klasių grupėje labai gerai pasirodė penktokės Medeina Anichimavičiūtė ir Orinta Kiseliūnaitė asmeninėse varžybose tarp 26 dalyvių užėmusios atitinkamai 4 ir 6 vietas. Susidraugavome su kaimynais iš Latvijos Viecumniekų mokiniais, kurie pakvietė mus dalyvauti jų rengiamose turizmo varžybose.Renginys Vasario 16-ajai „Aš tikrai myliu Lietuvą“

         Vasario 15 dieną mokykloje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ųjų metinių paminėjimas. Tris pirmąsias pamokas mokiniai, vadovaujami mokytojų, dalyvavo su Lietuva ir jos istorija susijusiose edukacinėse veiklose, skirtose tautiškumo ir pilietiškumo dienai. Po to aktų salėje vyko šventinis renginys, kurio metu skambėjo patriotinės dainos, atliekamos įvairių klasių mokinių. Smagių šokių sūkuryje sukosi pradinukai. Dešimtokai- Robertas, Domas, Gvidas ir Aldas- pristatė mintis iš žymių visuomenė veikėjų kalbų, pasakytų Lietuvai svarbiais istoriniais laikotarpiais. Aštuntokai Orinta ir Tautvydas deklamavo Maironio eilėraštį „Lietuva brangi‘. Renginį vedė aštuntokė Kornelija, linkėdama visiems gražios prasmingos Vasario 16-osios šventės, suvokiant Tėvynės laisvės ir valstybingumo svarbą.


Vasario 16-oji

         Specialiosios (lavinamosios) klasės mokiniai paminėjo Vasario 16 d. tardami "Su gimtadieniu, Lietuva!" Pasitikdami šventę mes visą savaitę kūrėme, komponavome darbelius Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, o penktadienį surengėme darbų parodėlę.Meninio skaitymo konkursas mokykloje

         Sausio 18 dieną mokykloje vyko tradicinis Meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 5-8 klasių mokiniai, jaučiantys žodžio galią ir gebantys tą galią perteikti klausytojams. Smagu, kad konkurse dalyvavo ir mergaitės, ir berniukai. Skaitomi tekstai patys įvairiausi- nuo eilėraščių iki pasakų. Įdomu tai, kad tekstai tik lietuvių autorių. Geriausiai konkurse sekėsi šiems mokiniams: Tautvydui Butai 8b klasė (I vieta), Paulai Durtinevičiūtei 7 klasė (II vieta), Vitai Pranaitytei 7 klasė (III vieta) ir Žygintui Audriniui 6 klasė (III vieta). Sveikiname nugalėtojus ir visus konkurse dalyvavusius skaitovus. Mokinius konkursui rengė lietuvių kalbos mokytojos Aušra Macienė ir Daiva Akmenelienė.

         Rajoniniame Meninio skaitymo konkurse, kuris vyks sausio 30 dieną, mokyklai atstovaus Tautvydas ir Paula. Linkime jiems sėkmės.„Atmintis gyva, nes liudija“

         2019 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyksta jau dvyliktą kartą.

         Prie šios jau tradicija tapusios akcijos,kuria siekiama prisiminti ir pagerbti žuvusius už Lietuvos laisvę 1991-ųjų Sausio 13 dieną, ne pirmus metus prisijungia ir mūsų mokykla.

         Sausio 11 dienos rytą mokyklos languose dešimčiai minučių sužibo atminties žvakutės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

         Mokyklos aktų salėje vyko renginys skirtas paminėti Sausio 13-osios įvykius. Istorijos mokytoja S. Žukauskienė pradėjo renginį primindama, kad prieš 28-erius metus mūsų tauta apgynė laisvę,kuri pareikalavo aukų .Sausio 13-osios aukos buvo pagerbtos tylos minute.

         Mokytoja priminė Sausio įvykių prasmę,svarbą tautos istorijos raidai., po to visi žiūrėjo A.Tamutytės filmą apie 1991 m. Sausio 13-osios įvykius.

         Renginio pabaigoje, akomponuojant muzikos mokytojai R.Stanulevičienei ,skambėjo daina „Laisvė“, kurią dainavo penktų klasių mokiniai , o jiems pritarė visi renginio dalyviai.Pradinukų Kalėdinis rytmetis

         Nuo ankstyvo gruodžio 21 ryto pradinukai rinkosi į Kalėdinį rytmetį. Pasižiūrėjo Drakoniuko teatro smagų spektakliuką ,,Kalėdos su cinamonu’’. Atvyko net pats Kalėdų Senelis, kuris kiekvienai klasei išdalino dovanų maišus. Išleidus senelį, vyko koncertas : mokiniai šoko, dainav0, dūdavo. Renginį salėje užbaigė smagiais Kalėdiniais šokiais.

         Grįžę į klases dalinosi dovanas,gamino aguonų pieną, kalbėjo apie kalėdinius papročius ir tradicijas.Į namus skirstėsi linksmi, šiltai pabendravę ir smagiai praleidę laiką.„Sėsk į laiko ratus ,paklajot atminimų takais“

         Gruodžio 14 diena kaštoniečiams prasidėjo neįprastai.Ryte visi skubėjo į Šv. Mišias Šv.Jono krikštytojo bažnyčioje.Po jų –į mokyklos logotipo atidengimo ceremoniją. 13 valandą mokykla pilna šurmulio.Daug svečių susirinko į šventinį renginį skirtą Mokyklos 30-ties metų jubilejui paminėti.

         Nuskambėjus mokyklos himnui, šventinį renginį pradėjo mokyklos Direktorius,kuris mokyklai vadovauja nuo jos įkūrimo. Jis pasidžiaugė mokyklos mokytojais, mokiniais bei supratingais tėveliais.

         Renginio vedėjai –direktoriaus pavaduotoja L.Gabrėnaitė ir kūno kultūros mokytojas E.Žaldokas –žodį suteikė svečiams Seimo nariams V.Rinkevičiui ir A.Šimui,rajono valdžios atstovams ,Šv.Jono krikštytojo bažnyčios klebonui A.Neverauskui, kunigui –mokytojui E.Želviui bei Evangelikų reformatų bažnyčios klebonui R.Mikalauskui.

         Pradinukų šokėjams padedant pradėjo suktis laiko ratas. Vedėjai kvietė paklajot visus atminimų takais. Mokyklos istorija buvo prisiminta dešimtmečiais. Prisiminimus keitė dainos, pradinukų šokiai, aštuntokų Orintos ir Tautvydo skaitoma poezija.

         Buvusi mokyklos mokytoja N.Kaulinienė į šventę atvyko su savo vadovaujamu folkloro ansambliu „Saulala“,kurio veikloje dalyvauja ir buvę kaštoniečiai bei šeštokas Modestas.

         Savo muzikinius sveikinimus mokyklai skyrė buvę mokiniai G.Staniulis.E.Bajoras,S.Viederis.

         Žinoma, šventėje dalyvavo ir mūsų mokyklos sportininkai,kurie paruošė šventinius numerius.Scenoje kamuolį gainiojo jaunieji futbolininkai.Daug ovacijų sukėlė jaunųjų dviratininkų Kornelijos,Ernos,Gabijos,Deivydo pasirodymas .

         Sveikino mokyklą mokinių tėveliai, mokyklų direktoriai,vaikų darželių vadovai,rėmėjai, buvę mokiniai. Daug gražių , prasmingų ,o kartais ir linksmų linkėjimų tą dieną nuskambėjo.

         Šventės pabaigoje –bendra nuotrauka.Kalėdinis renginys

         Gruodžio 17d. Biržų Kaštonų mokyklos lavinamojoje klasėje vyko Kalėdinis renginys. Mokinius aplankė Kalėdų senelis su dovanomis. Mokiniai parodė trumpą programėlę.Ateitininkai. Adventas

         ,,Instaurare omnia in Christo!‘‘-byloja pamatinis ateitininkų šūkis. Tai kvietimas viską atnaujinti Kristuje, būti dėmesingu šalia esančiam, dalytis savo nematerialiais turtais, puoselėti bendrystę veikloje, tikėjime. Susikaupimo laiku rinkome aukas gyvūnėlių prieglaudai ,,Mažas draugas‘‘,kepėme ,,šeimos‘‘ šventinius sausainius, kuriais vaišinome N.Radviliškio TAU universiteto senjorus, mokėmės adventinių dainų ir giesmių.Bendravimas, bendra veikla, išvykos plečia mūsų akiratį, moko supratingumo, jautrumo, stiprina viltį, kad komanda gali daug nuveikti, kai darbai plaukia iš širdies...Integruota pamoka, skirta Žmogaus teisių dienai paminėti

         Gruodžio 10 d. Žmogaus teisių diena. Lygiai prieš 70 metų- 1948 gruodžio 10 d. buvo pasirašyta Žmogaus teisių deklaracija. Mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai dalyvavo šia proga surengtoje integruotoje pilietinio ugdymo ir anglų k. pamokoje.

         Mokytoja S. Žukauskienė trumpai supažindino su Žmogaus teisių deklaracija ir jos svarba. Po to mokiniai žiūrėjo video anglų k. Žiūrėdami medžiagą turėjo atsakyti į klausimus apie žmogaus teises ir deklaraciją.

         Svarbi pamokos dalis buvo visų žmogaus teisių perskaitymas. Dalyviai-savanoriai balsiai skaitė žmogaus teises. Kai kurie mokiniai pirmą kartą išgirdo apie šį dokumentą, džiaugėsi, sužinoję, kad jie turi lygiai tokias pat prigimtines teises kaip ir svarbiausi pasaulio asmenys.

         Pamokos finaline vinimi tapo kahoot programėle sukurta viktorina, kurios metu mokiniai pasitikrino savo įgytas žinias. Nepralenkiamos buvo dešimtokė Ieva ir devintokė Fausta. Faustos sėkmė matomai lėmė tai, kad ji kartojo šią vasarą įgytas Value education ( Vertybių ugdymo) stovykloje, organizuotoje JAV ambasados ir LAKMA, žinias. Šios stovyklos metu gan išsamiai susipažinome su Žmogaus teisių deklaracija ir jos svarba.

         Anglų k. mokytoja E. GintautaitėProtmūšis „AIDS: geriau žinoti 18“

         Gruodžio 1-ąją buvo Pasaulinė AIDS diena, kuri pasaulyje minima jau 30-tą kartą. Šių metų Pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis „Gyvenk pozityviai ̶ žinok savo būklę dėl ŽIV“.

         Užkrečiamųjų ir AIDS ligų centras (ULAC) šiais metais vėl kvietė dalyvauti protmūšyje.

         Gruodžio 4 dieną per šeštą pamoką 8 – 10 klasių mokiniai rinkosi į aktų salę į tradiciniu tapusį protų mūšį „AIDS: geriau žinoti 18“.

         Buvo 6 komandos po šešis mokinius, ir padėjėja, kuri padėjo surinkti lapelius su atsakymais. Mokiniams reikėjo atsakyti į 20 įvairaus sunkumo klausimų.

         Laimėjo 10 klasės komanda „Kakė Makė“, kitos komandos atsiliko per vieną, ar du taškus. Komandos buvo apdovanotos padėkomis.

         Šio renginio tikslas – supažindinti mokinius su AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais, ugdyti toleranciją sergantiems AIDS.Gruodžio 3-oji tarptautinė neįgaliųjų diena

         Gruodžio 3 d. Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos specialiosios (lavinamosios) klasės mokiniai sulaukė svečių. Pas mus atvyko Biržų mokyklos darželio „Vyturėlis“ jungtinės specialiosios lavinamosios klasės mokiniai. Minėjome tarptautinę neįgaliųjų dieną. Atvykę svečiai mums padovanojo artėjančių gražiausių žiemos švenčių simbolį pačių sukurtą angelą. Mokytoja Nijolė visus pradžiugino knyga, kuri „pati skaitosi“. Įgarsinta skaitmeninė istorija apie Kristaus gimimą vaikams sukėlė pačias gražiausias emocijas. Vieni kitiems pasakojome, kaip mes ruošiamės Kalėdoms, ką naujo išmoksime. Drauge piešėme, spalvinome, dėliojome dėliones, skaitėme. Kartu praleistas laikas mus mokė bendrauti ir bendradarbiauti, pasitikėti savimi, padėti vienas kitam.Ateitininkai

         Mokyklos Jono Pauliaus II ateitininkai ir jų mokytojai lapkričio 24d. dalyvavo Panevėžio krašto ateitininkų Kristaus Karaliaus šventėje , kuri vyko Panevėžio arkivyskupijos sielovados centre. Klausėmės kun. A.Končiaus paskaitos, dalyvavome šv. mišiose, susipažinome su 7 kuopomis, patys prisistatėme atlikdami šiuo metu top giesmę ,,Kristus Jėzus- mūsų viltis‘‘, papasakodami apie save. Po rimtosios dalies sekė J.A .Čingų fondo įsteigti apdovanojimai kuopoms, vardinės stipendijos aktyviausiems ateitininkams, viktorina, žaidimai ir smagios komandinės užduotys, kurias vaikai atliko išradingai ir azartiškai.

         -Sukvieskim visus pas mus, - nuskambėjo Edgaro pasiūlymas. Taip ir padarysime, juk pavasarį švęsime vienerių metų kuopos sukaktį!Susitikimas su ,,Misija Sibiras 18“ dalyviais

         Lapkričio 22 d. mokykloje lankėsi „Misija Sibiras 18“ dalyviai Matas Toliušis ir Domas Miciulevičius.

         Šiemet ,,Misija Sibiras 18“ vyko į Kazachstano Respubliką. 24 jaunų žmonių komanda tvarkė kapines Karagandos, Balchašo, Džezkargano apylinkėse. Šiose apylinkėse buvo lageriai, kuriuose kalėjo tūkstančiai lietuvių politinių kalinių.

         Ekspedicijos dalyviai 6-8 klasių mokiniams papasakojo apie kelionės idėją, prasmę bei patirtus įspūdžius, vaizdžiai perteikė, kaip visi darbavosi tvarkydami kapus, statydami kryžius.Praktinis muzikos užsiėmimas „Muzika Tavyje“

         Lapkričio 21 d. mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo praktiniame muzikos užsiėmime „Muzika tavyje“. Edukacinė pamoka vyko pagal kultūros paso programą, teikiamą mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, siekiant skatinti ir plėtoti jų domėjimąsi įvairiomis kultūros ir meno veiklos formomis, supažindinti su dalyvavimo šiose veiklose galimybėmis. Paslauga finansuojama iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų Europos Sąjungos fondų investicijų lėšų.

         Užsiėmimą pravedė Remigijus Rančys – žinomas džiazo kūrėjas, muzikantas, pedagogas, valdantis saksofonus, klavišinius ir fleitą, komponuojantis ir aranžuojantis. Kaip ir kodėl atsirado muzika? Kokie buvo pirmieji muzikos garsai ir instrumentai? Kodėl muzika supa žmones nuo neatmenamų laikų? Kas yra ritmas? Kodėl mes šokame? Kodėl muzika kartais gali pasakyti daugiau, nei žodžiai? Į šiuos klausimus vaikai ieškojo atsakymų klausydamiesi svečio pasakojimo, atlikdami praktinius muzikinius žaidimus, kurie lavina motoriką, koordinaciją, ritmo pojūtį bei kuria geresnį grupės tarpusavio ryšį. Mokiniai susipažino su netradiciniais muzikos metrais ir ritmais bei muzikos instrumentais.

         Tai pamoka, kuri pažadino ne tik kūną, bet ir sielą.Pradinukų gamtamokslinė – edukacinė diena

         Lapkričio 16 d. mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo gamtamokslinėje – edukacinėje veikloje. Mažieji mokinukai yra labai aktyvūs, žingeidūs ir nori su pasauliu susipažinti ne tik iš knygų. Mokiniai apsilankė keturiose stotelėse: gamtamokslinėje laboratorijoje, edukacinėje pamokoje „Nariuotakojai“, sveikos gyvensenos ir projektų pristatymo.

         Mūsų mokykla dalyvavo projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ ir gavę reikiamas priemones įrengė gamtamokslinę laboratoriją pradinių klasių mokiniams. Joje yra laboratorinių indų rinkinių, fizikos mokymo priemonių, mikroskopų, kompasų, žiūronų ir daugybė kitų gamtos pažinimo mokymo priemonių. Mokiniai turi galimybę patys atlikti eksperimentus, stebėti, tyrinėti, analizuoti, daryti išvadas. Šioje stotelėje pradinukai pro mikroskopą stebėjo, kaip atrodo žmogaus plaukas, paparčio sporos, svogūnų ląstelės. Vyresnių klasių mokiniai parodė, kaip įvairiuose tirpaluose raudonasis kopūstas keičia spalvą, o mažieji bandė nuspėti, kokie tirpalai buvo mėgintuvėliuose. Su didžiausiu susidomėjimu stebėjo, kas vyksta, kai tirpalai sumaišomi, mokėsi saugiai su jais elgtis.

         Kitoje stotelėje – edukacinėje pamokoje „Nariuotakojai“ - buvo tikras emocijų pliūpsnis. Mokiniai susipažino su vienintele per Lietuvą keliaujančia nariuotakojų ekspozicija ir jos neįprastais gyvūnais. Pamatė gyvus vorus – paukštėdas, vienus iš didžiausių pasaulio tarakonų, šakelėmis apsimetančias gyvalazdes, šimtakojus ir daugelį kitų. Iš viso 10 skirtingų gyvūnų rūšių. Klausėsi įdomaus pasakojimo apie nariuotakojų kilmę, sugebėjimą prisitaikyti, kūno sandarą, vabzdžių vystymosi ciklus. Drąsiausi rankose palaikė didžiuosius tarakonus ir kitus žmonėms nepavojingus gyvius, fotografavo. Visi gyvūnai buvo saugiai uždaryti terariumuose.

         Sveikos gyvensenos stotelėje mokyklos sveikatos priežiūros specialistė pravedė mokiniams viktoriną „Sveikai maitinuosi – augu sveikas“. Suskirstyti į grupes vaikai atsakinėjo į klausimus apie sveiką mitybą, žiūrėjo filmuką.

         Ketvirtoje stotelėje šeštos klasės mokinės pristatė projektą „Pažink valstybę“. Mokinukai sužinojo, kad valstybės pažinimas prasideda nuo savo krašto pažinimo, susipažino su lankytinomis Biržų krašto vietovėmis, Biržų regioninio parko veikla. Pradinių klasių mokiniai dalijosi kelionių po Lietuvą įspūdžiais, pasakojo apie savo tyrinėjimus.

         Ši diena mažiesiems tyrinėtojams paliko daug neišdildomų įspūdžių.Iš širdies į širdį

         Šių metų Tolerancijos dienos simbolis RAKTAS Jis puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją.

         Pradinėse klasėse lapkričio 15 dieną vyko Tolerancijos pamokėlės, kurias vedė mokyklos mokinių savivaldos atstovai .Kalbėdami su pradinukais apie Tolerancijos dieną jie akcentavo, kad svarbu ne tai, kaip atrodo žmogus, o kaip jis elgiasi su aplinkiniais ir kaip mes jiems atsakome.

         Pirma B klasė šią dieną sulaukė svečių iš lopšelio-darželio “Drugelis”-jie kartu nusprendė paminėti šią dieną. Pamokėlę vedė 8 b klasės mokinės Danielė ir Kornelija. Jos kalbėjosi su mažaisiais draugais apie draugystę,gražius tarpusavio santykius .Sporto salėje, padedami kūno kultūros mokytojo E.Žaldoko, smagiai parugtyniavo darželinukų-pirmokų komandos Darželinukai kiekvienam pirmokui padovanojo po raktą .

         Vyresnėse klasėse lapkričio 12-16 dienomis vyko diskusijos tolerancijos tema remiantis istoriniais įvykiais , aptartos tolerancijos ribos ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu. Su mokiniais buvo aptarti nepakantumo, netolerancijos atvejai mokykloje, klasėje, panaudojant mokytojo parinktus pavyzdžius.

         Svarbiausia ,kad suprastume tolerancija yra mūsų pačių rankose.Tada Tolerancijos dienos tikslas- iš Širdies į Širdį -būtų pasiektas.Pirmokų krikštynos

         Mūsų mokyklos mažiausieji mokinukai jau nemažai išmoko pamokėlių metu, gerai jaučiasi mokykloje .Todėl nutarta pirmos klasės mokinius prieš rudens atostogas “pakrikštyti”- tokį spendimą priėmė kevirtokai ,kurie du mėnesius juos atidžiai stebėjo. Spalio 26 d. Pelėdžiukė kartu su ketvirtokais pakvietė mažuosius draugus išlaikyti “Pirmokėlio- Šaunuoliuko”egzaminą.

         Pirmokai lankėsi aštuoniose mokslo ir žinių stotelese, kur atliko įvairias užduotis,sukūrė klasės draugystės medį. Išlaikę egzaminus , jie prisiekė būti stropiais mokiniais. Už pastangas, už įveiktas užduotis gavo dovanėlių mokslo simbolį-margaspalvę pelėdą bei kaštoniukų ženklelį.Kaniterapijos užsiėmimas

         Spalio 25d. mūsų mokyklos lavinamosios klasės mokiniai dalyvavo kaniterapijos užsiėmime. Užsiėmimą vedė Lietuvos kaniterapijos asociacijos specialistė psichologė Joana Grygutis ir kaniterapijos specialistė, šuns Gongo vedlė Veslava Citovič-Rul. Užsiėmimą organizavo Biržų miesto bendruomenė "Biržai - mūsų namai", įgyvendindama Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programą "Vaiko psichinės sveikatos ugdymas taikant kaniterapijos metodą". Dėkojame R.Čigienei, iniciavusiai šio renginio organizavimą.Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai? – Deutsch ist einfach!“

         Jau trečius metus visoje Lietuvoje spalio paskutinę savaitę vyksta Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“. Į šiuos renginius, kaip ir kasmet, įsijungė ir Biržų miesto mokyklos. „Atžalyno“, „Aušros“ ir Kaštonų pagrindinių mokyklų bei „Saulės“ gimnazijos mokiniai turėjo progą sužinoti apie šios užsienio kalbos žinių teikiamą pranašumą darbo rinkoje, jos svarbą planuojant studijuoti užsienyje (studijos Vokietijoje nemokamos), o kalbant apie turizmo sektorių – ne tik Lietuvoje, tačiau jau ir Biržuose, sulaukiame nemažai turistų iš Vokietijos.

         Į renginį Kaštonų pagrindinėje mokykloje susirinko visų miesto mokyklų 7 – 8 kl. mokinių komandos. Užduotis ruošė „Saulės“ gimnazijos ir Kaštonų 9 ir 10 kl. mokiniai. Renginį pradėjome grupės SKAMP specialiai šiai dienai sukurta repo daina „Ja, ich kann!, tada komandos išsiskirstė po stoteles. Mokiniai skubėjo kuo greičiau ir geriau atlikti įvairiausias užduotis, surinkti kuo daugiau taškų. Smagu, kad prie šurmulio savo žinių išbandymui prisijungė ir mokytojai, kažkada tai mokęsi vokiečių kalbos. Buvo linksma, triukšminga, valanda skirta stotelėms prabėgo labai greitai. Po jų sekė interaktyvus žinių apie Vokietiją, jos prekinius ženklus, geografiją, istoriją, žymias asmenybes patikrinimas... Sužinojome ir naujų dalykų (ne visi žinojo, kad vokiečių kalba yra antra dažniausiai vartojama užsienio kalba Europos Sąjungoje, kad ji yra oficiali šalies ar regiono kalba net septyniose Europos valstybėse). Linksmai ir naudingai praleidome laiką, o ir pralaimėjusių nebuvo - dovanų ir saldžių prizų užteko visiems...

         Vokiečių k. mokytoja metodininkė Žaneta ŠležienėProjektas „Būkim pažįstami“ mūsų mokykloje"         Šiandien Lietuvoje gyvena beveik 40 000 žmonių, atvykusių iš įvairių, ne Europos Sąjungos, šalių. Vieni jų galbūt gyvena mūsų kaimynystėje, su kitais prasilenkiame parduotuvėje, o apie kitus tikriausiai nežinome nieko. Remiantis sociologinių tyrimų rezultatais, didelė dalis Lietuvos gyventojų nenorėtų, kad jų kaimynas ar bendradarbis būtų užsienietis, tačiau vos keli iš jų pažįsta ar yra bendravę su jais. Siekiant didesnio tarpusavio pažinimo ir supratimo, taip pat skatinant dialogą tarp Lietuvos ir trečiųjų šalių piliečių, projekte „Būkim pažįstami“ pristatomos į Lietuvą atvykusių užsieniečių įžvalgos ir patirtys, gyvenimo akimirkos jų gimtosiose šalyse ir Lietuvoje. Penktadienį,spalio 12 dieną, mokykloje lankėsi Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai .Renginio pradžioje projekto koordinatorė Deimantė Vilčinskaitė svečius: Iriną iš Kazachstano ir Amalnath iš Indijos. Svečiai papasakojo, kodėl jie pasirinko Lietuvą savo namais,pristatė savo šalis,atsakė į mokinių klausimus.


Mokytojų diena         Laiko rato sukimasis įvairaspalviame gamtos fone kasmet stabteli ties Mokytoju...ir dovanoja šventę. Spalio 5-osios rytą vos tik peržengusius mokyklos slenkstį mokytojus pasitiko Malvina ir Buratinas, kurie kiekvienam mokytojui padovanojo šių metų šventės simbolį RAKTELĮ:su palinkėjimu į savo širdį įsileisti džiugesį, draugystę ir praleisti šią dieną Ypatingai.         Šią dieną į pagalbą pradinių klasių mokytojoms skubėjo didelis būrys tėvelių : S.Pipiraitė,I.Tatorienė, S.Šimaitė,I.Drevinskaitė-Žilinskienė,R.Simanavičienė,A.Švenčionė,T.Striškienė, M.Striška,J.Jakevickienė,I.Glaubicaitė,LRusteikaitė. Pradinukai skaičiavo ,dainavo,piešė ,keliavo į astronomijos šalį, mokėsi suteikti ir pirmąją pagalbą....Pas antrokus į svečius atskubėjo ir Freken Bok. Vyresnėse klasėse pamokas vedė mokiniai.Mokytojai tik stebėjo.Mokiniai pasistengė ,kad pamokos būtų įdomios ir įspūdingos.Tai puiki proga pabūti nors vieną dieną mokytoju.          Pasibaigus pamokoms visi mokytojai buvo pakviesti į aktų salę . Šventę pradėjo pradinukai nepalikdami abejingų savo šokiu skambant dainai „Šypsenėlė “Prasmingais žodžiais į visus kreipėsi renginio vedantieji Malvina ir Buratinas. .Atrakinę stebuklingą skrynelę jie dovanojo : pradinukų atliekamą šokį „Rokenrolą“ir skaitovų sveikinimus , dainą atliekamą mergaičių trio. Gėlės visiems mokytojams . Vėl skamba daina „Šypsenėlė“ ,vedantieji kviečia visus kartu pašokti. Toliau šventė tęsėsi Biržų kultūros centre bei Adomynės dvare.

Pradinių klasių edukacinė diena „Sveikas, rudenėli!”         Spalio 4 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje – edukacinėje veikloje. Pamokos buvo skirtos kūrybinei, edukacinei, sveikos gyvensenos ugdymo veiklai. Per pirmą pamoką komponavo rudenines puokštes iš gėlių ir įvairios gamtinės medžiagos. Puokštes eksponavo antro aukšto fojė. Jos skirtos Tarptautinei Mokytojo dienai.
         Antroji pamoka skirta sveikos gyvensenos formavimui. Mokiniai susipažino su rudens gėrybėmis, jų nauda sveikatai. Dalyvavo viktorinoje ir mįslių konkurse.
         Trečioji pamoka – linksmos judrios estafetės ir žaidimai.         Ketvirtoji pamoka – refleksija. Ją skyrėme kūrybiniam darbui. Ant didelio formato popieriaus guašu piešėme labiausiai patikusias puokštes.         Edukacinė diena suteikė vaikams naudingų patirčių ir daug teigiamų emocijų.


Lietuvos mokyklų žaidynės 2017 - 2018 m.m.

APDOVANOJIMAI         Rugsėjo 18 d. Vilniuje, Valdovų rūmuose, vykusiooje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje buvo išdalinti prizai geriausiai 2017-2018 mokslo metų žaidynėse pasirodžiusioms mokykloms. Susumavus skirtingų sporto rungčių taškus žaidynių nugalėtojai bendroje įskaitoje skelbiami dešimtyje kategorijų. Iš viso buvo apdovanota 30 mokyklų prizininkių. Juos sveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Prizus mokyklų atstovams įteikė Seulo olimpinių žaidynių prizininkai. Progimnazijų ir pagrindinių mokyklų bendrojo ugdymo trečioje grupėje Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos sportininkai bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą Komandas varžyboms ruošė mokytojai :J.Jankauskienė ,E.Žaldokas, A.Unglinikas, A.Bukys . Apdovanojimuose dalyvavo mokiniai: Živilė Karvelytė, Edita Sprincenaitė, Erikas Kiseliūnas. Džiaugiamės pasiektais laimėjimais.Vaikų futbolo turnyras skirtas "Policijos dienai"


         Rugsėjo 17 dieną nuo 13 valandos mokyklos stadione vyko tradicinis vaikų futbolo turnyras, skirtas Policijos dienai paminėti .Šis renginys organizuojamas jau dvyliktą kartą . Šiais metais dalyvavo turnyre 12 komandų sulaukėme svečių iš Pasvalio, Panevėžio, Kupiškio bei Šiaulių.         Turnyro atidarymo metu sveikinimo žodį tarė bei pristatė garbius svečius mokyklos direktorius Vytautas Stanulevičius. Sėkmės ir gražaus draugiško žaidimo linkėjo Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė, Panevėžio apskr. Biržų r. PK viršininkas Deividas Valtaris, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius.


         Komandos buvo suskirstytos į dvi amžiaus grupes. : gimę 2006 m. -žaidė 5 komandos ir 2007 m. bei jaunesni -septynios komandos . Po atkaklių ir įdomių futbolo mačų 2006 m. ir jaunesnių grupėje nugalėtojais tapo Panevėžio futbolo akademijos komanda..Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino – Pasvalio sporto centro komanda bei Biržų mergaičių komanda. 2007 m. bei jaunesni m. amžiaus grupėje daugiausiai taškų surinko ir čempionais tapo Panevėžio futbolo akademijos 2008-2 komanda, Antrąją vietą užėmė „Kaštonai“, o trečioji vieta atiteko. – Pasvalio sporto centro komanda . Policijos komisariatas visoms turnyre dalyvavusioms komandoms skyrė saldžius prizus, nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti asmeniniais medaliais, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus diplomais, pirmąsias vietas laimėjusios komandos – taurėmis. Geriausi turnyro žaidėjai –tarp jų ir kaštoniečiai Fausta Matuzevičiūtė (9 b klasė ) bei Justas Matulionis (5b klasė ),apdovanoti individualiais prizais.
Dviračiais aplink Biržus 2018


         Rugsėjo 13 dieną prie mokyklos nuo 14 val. šurmuliavo. apie 170 dviratininkų ,kurie ruošėsi dalyvauti Europos Judumo savaitei skirtame renginyje ,, Dviračiais Aplink Biržus‘ .Nemažas būrys ir mūsų kaštoniečių. ,nes šio renginio organizatoriai Biržų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras bei mūsų Kaštonų pagrindinė mokykla.


         Šventės pradžioje susirinkusius pasveikino renginio organizatoriai ir svečiai. Biržų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas J. Jurelevičius pristatė maršrutą priminė saugaus eismo taisykles. Prieš pajudant dviračių kolonai visiems dalyviams įteikti atminimo medaliai.. Startas duotas. dviratininkai lydimi priekyje važiuojančio policijos pareigūnų automobilio pajudėjo centro link. Trasos ilgis siekė per 12 km.


         Sugrįžusių laukė vaišės- bandelės, kava, obuoliai ir skani kareiviška košė. Pasistiprinę patys ištvermingiausieji tęsė dalyvavimą rungtyse: važiavimas greičiui , bei stovėjimas ant dviračio. Šventės pabaigoje įvyko apdovanojimai.          Dižiuojamės Kaštonų mokiniais laimėjusiais prizines vietas: Važiavimas dviračiu greičiui (8 klasė ir vyresni) Naglis Petrėnas 9b kl.- 3vieta. . 5-7 klasių mergaičių grupėje: Gabija Jonaitytė 6 kl.-1vieta Alanta Drevinskaitė 6kl.-2vieta 5-7 klasių berniukų grupėje: Deivydas Ališauskas 7kl.- 1 vieta Laurynas-Povilas Narvydas 6kl.-3 vieta Stovėjimas ant dviračio Merginų grupėje Gabija Jonaitytė 6kl-1vieta Fausta Matuzevičiūtė 9b kl.-2 vieta Orinta Kiseliūnaitė 5 b. kl.-3vieta Vaikinų grupėje D.Ališauskas 7 kl.-3vieta Šauniai suaugusiųjų grupėje pasirodė ir mūsų kūno kultūros mokytojai A.Unglinikas ir E.Žaldokas (važiavimas greičiui). Dėkojame visiems dalyvavusiems renginyje. Iki susitikimų kitą rudenį.


Mokslo metų pradžios šventė

         Po karštų, saulėtų ir linksmų vasaros dienų visus aplankė Mokslo metų pradžios šventė. Rugsėjo 3 dieną mokyklos kieme susirinko mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir svečiai. Čia netrūko gėlių, sveikinimų ir šventinės nuotaikos.


         Plojimais visi pasitiko mažiausius mokinukus pirmokėlius, kuriuos į šventę atvedė dešimtokai.


         Skambant himnui kilo vėliavos, kurias pakelti buvo patikėta P.Slavinskui (8a kl.), A.Pipynei (8b kl.) ir R.Burbului (10 kl.).


         Mokyklos direktorius moksleiviams linkėjo kuo daugiau gerų dienų mokykloje.


         Pirmokams-sėkmės, o penktokams–kuo greičiau surasti atskirus dalykus dėstančių mokytojų kabinetus.Skambėjo pirmokėlių Austėjos ir Mariaus deklamuojami eilėraščiai.


         „Šiaurės rytų“ redaktorė R. Penelienė pasveikino mokytoją Jūratę Jankauskienę laimėjusią Metų mokytojos nominaciją laikraščio organizuotuose rinkimuose.         Su naujais mokslo metais susirinkusius sveikino Biržų raj. sav.meras V.Valkiūnas, Biržų raj. sav. adm. direktoriaus pavaduotojas A.Mukas, kunigas –mokytojas E.Želvys.         Visiems linkėta sėkmės, susikaupimo ir gražių akimirkų mokykloje. Toliau šventė tęsėsi klasėse.         Prasmingų ir kūrybingų naujųjų mokslo metų!