Biudžetine įstaiga. Kaštonų g. 13, LT-41115 Biržai
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190546078
Tel. (8 450 ) 36740 el. p. kastonupm@gmail.com

Veiklos, skirtos Kovo 11 – ajai

Kovo 10-oji - veiklų diena „Lietaus ir vėjų žemė- mano Lietuva“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Veiklos 5-10 klasėse:

• Protmūšis futbolo tema, kurį surengė ir vedė mokyklos direktorius V. Stanulevičius ir anglų k. mokytoja E. Gintautaitė . Protmūšio nugalėtojai: I vieta- 9b kl., II vieta – 6b kl., III vieta – 7 kl.

 Visos, renginyje dalyvavusios komandos, sulaukė dovanų!

• Etninių Lietuvos simbolių gaminimas, iš kurie mokiniai, padedant technologijų mokytojai L. Žemaitienei, ant stiklinės lauko durų sienos suformavo įspūdingą Lietuvos vėliavą.

• Šventinis koncertas, kurio metu skambėjo mokinių atliekamos dainos ( vadovė muzikos mokytoja R. Stanulevičienė), eilėraščiai. Smagiai šoko pradinių klasių mokiniai ( vadovė choreografijos mokytoja R. Ebienė). Šokti kvietė ir mažieji svečiai- šokėjai, vadovaujami (vadovės A.Motuzienės).

Koncertą vedė Paula Durtinevičiūtė ir Liutauras Miežiūnas.

Koncerto scenarijų parengė Lietuvių kalbos mokytoja A. Macienė.

Veiklos pradinėse klasėse:

• Tautinių spalvų vėjo malūnėlių gaminimas, kuriais mažieji papuošė mokyklos kiemą

• Viktorina apie Lietuvą, filmuotos medžiagos peržiūra

• Tautinių spalvų vaišių stalo ruošimas, vaišinimasis

• Šventinis koncertas
LIETUVOS LADYGOLO SUPERFINALAS

2020-03-04 dieną Prienų sporto arenoje vyko Lietuvos merginų Ladygolo superfinalas. Superfinale dalyvavo 10 komandų - apskričių nugalėtojai. Panevėžio apskrities nugalėtoja - Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla pateko į A pogrupį, kur susitiko su Liepalingio progimnazijos (Alytaus apskr.) sportininkėmis ir laimėjo 3 : 1. Antras varžybas 1 : 1 sužaidė su KTU inžinerijos licėjumi (Kauno apskr.). Pogrupyje užėmė 2 vietą ir pirmajame pusfinalyje susitiko su B grupės nugalėtoja - Vincento Borisevičaus gimnazija (Telšių apskr.), laimėjo 3 : 0 ir pateko į superfinalo finalą.

Finale žaidė dvi Aukštaitijos komandos: Utenos Vyturių progimnazija (Utenos apskr.) ir Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla. Lemtingos buvo pirmosios 3 min., per kurias prasileido 2 įvarčius į savo vartus. Toliau varžybų kova buvo apylygė, išlyginti rezultatą biržietės turėjo daug progų, bet jų neišnaudojo, todėl rezultatas nepasikeitė.

Biržietės penktajame Ladygolo sezone užėmė 2 -ąją vietą, tai aukščiausias sportininkių pasiekimas merginų futbole. Šiose varžybose žaidė: Orinta Kiseliūnaitė (5 įv.), Goda Braškytė (2), Rugilė Karitonaitė, Urtė Stukaitė, Kamilė Nebilevičiūtė, Austėja Kabečiūtė, Kamilė Jankauskaitė. Kartu su komanda į varžybas vyko ir komandą morališkai palaikė bei fiziškai varžyboms pasiruošti padėjo patirties varžybose turinčios merginos - Eglė Undzėnaitė bei Gabija Jonaitytė.


„DAINUOJU LAISVĘ“

Yra svarbios šventės ir yra svarbiausios. Tarp svarbiausių mums - Valstybės atkūrimo šventė – Vasario 16-oji.Būtent šią dieną 1918 metais buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės aktas . Jį pasirašė 20 drąsių ir ryžtingų tautos vyrų.

Prieš pat atostogas graži vasario 14 -osios diena – puiki džiaugtis ir nepamiršti. Nepamiršti tų, kurie mums sukūrė Lietuvą, nepamiršti tų, kurie apgynė jos laisvę ir nepriklausomybę.

Rimtai ir atsakingai Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą perskaitė mokinių atstovai. Garsiai ištartos visų 20 signatarų pavardės. Istorijos mokytoja pasakojo ,kad kovose už laisvę ,siekiant apsaugoti nepriklausomybę savo gyvenimus paaukojo daug drąsių žmonių. Jie pagerbiami tylos minute..

Mokyklos atstovai išvyksta padėti gėlių prie paminklo Laisvės gynėjams.

.

Kadangi Lietuvių tauta nuo seno garsėja savo dainomis ,visi kviečiami kartu sudainuoti „Oi,neverk matušėle“ bei Enrikos Masytės atliekamą dainą „Laisvė“ tapusia mūsų tautos simboliu.

Toliau vyko protmūšis 7-10 klasių, kurį vedė mokyklos ateitininkai. Visi dalyviai gavo atminimo dovanėles, o nugalėtojais tapo 10 -tokų komanda.


Tinklinio varžybos skirtos Vasario - 16 d. paminėti

Artėjant Vasario 16-ajai - Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo dienai - trys neformaliojo vaikų švietimo mokytojai vasario 5 d. Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje surengė simboliškas tinklinio varžybas, kuriose dalyvavo merginų komandos: "Judėk, sportuok ir tobulėk" (mokyt. T. Špokas), "Sportas - sveikata " (mokyt. A. Unglinikas), "Tobulink savo kūną" (mokyt. E.Žaldokas). Varžybos vyko nauju formatu. Tarpusavyje komandos sužaidė po tris kėlinius viena su kita. Kiekvienas laimėtas kėlinys - taškas komandai. Visus 6 kėlinius laimėjo "Sportas - sveikata" tinklininkės. Antroje vietoje su trimis pergalėmis liko" Tobulink savo kūną" sportininkės. Trečioji vieta atiteko " Judėk, sportuok ir tobulėk" komandai. Reikia paminėti, kad komandos " Sportas- sveikata" merginos pačios jauniausios varžybų dalyvės. Svarbiausia tai, kad varžybos buvo smagios, visų nuotaika puiki. Nugalėjo draugystė.


LMŽ šachmatų finalinės varžybos

Pirmąjį vasario savaitgalį Druskininkuose vyko 2019-2020 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių šachmatų (gim. 2009 m. ir jaunesnių) finalinės varžybos. Šiose varžybose dalyvavo 26 komandos. Varžybos nustebino dalyvių gausa. Mūsų mokyklos komanda varžybose užėmė devintą vietą. Šiose varžybose dalyvavo: Rakickas Aurimas (7 pergalės), Bačiulis Nojus (4 pergalės), Švenčionytė Augustė (5 pergalės.)


Vaikų salės futbolo čempionatas

Biržų jauniesiems futbolininkams prasidėjo 2020 m. Lietuvos vaikų salės futbolo čempionato U 12- U 13 Šiaurės A grupės regiono varžybos. Pirmosios varžybos vyko Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos sporto salėje. Nugalėta 2 : 1 N.Akmenės SC komanda, bet antrose varžybose 6 : 12 pralaimėta Pakruojo futbolininkams. Sekančias varžybas komanda, kurios pagrindą sudaro Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos futbolininkai, žais vasario 6 d. Kuršėnuose su Kuršėnų SM.


SIP futbolo turnyras

Antrą Kalėdų dieną Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko organizuojamas SIP futbolo turnyras. Jame dalyvavo dviejų amžiaus grupių futbolininkai. Jaunesniųjų amžiaus grupėje (2006 m. ir jaunesni) finale susitiko Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos pirmos ir antros komandų futbolininkai.Treti liko Panevėžio FA sportininkai.

Vyresniųjų grupėje rungtyniavo 9 komandos iš Biržų, Ukmergės, Šiaulių . Finale susitiko dvi geriausios komandos, kurios pogrupiuose demonstravo gražų atakuojantį futbolą. Šioms komandoms atstovavo buvę Kaštonų pagrindinės mokyklos mokiniai šiuo metu žaidžiantys LFF A ir I-os lygų pirmenybėse. KAŠTONAI - HEROJAI 8 : 2. Nugalėtojams įteikta graži taurė, žaidėjams įteikti medaliai, asmeniniai prizai


Kalėdų eglutė

Gruodžio 18 d. specialiosios (lavinamosios) klasės mokiniai sulaukė Kalėdų senelio. Pagirti už gerus darbus ir puikų elgesį mokiniai gavo dovanėlių. Vėliau bendravimą tęsėm prie mamyčių kurto vaišių stalo. Buvo šventiška ir jauku.


Adventinė popietė „Gerumu palytėti“

Gruodis- ne tik _pirmas –žiemos mėnuo, bet ir mėnuo ,kai laukiama pabąlančios žemės, kai pasikeitimai ateina ne tik į gamtą bet ir į sielą. Nes tai –Advento mėnuo. Jo ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią metų šventę – Kalėdas.

Kad Kalėdų laukimas nepradingtų šventiniame šurmulyje,mūsų kasdieniame skubėjime lietuvių k. mokytoja A.Macienė ir muzikos mokytoja R.Stanulevičienė gruodžio 18 d. pakvietė į adventinę popietę „Gerumu palytėti“.

Renginio pradžioje apie advento prasmę ,– laukimo ir susikaupimo metą –kalbėjo mokytoja A,Macienė.. Šiuo laikotarpiu visi turėtume atsigręžti į žmogiškąsias vertybes, dažniau pabūti tyloje ir apmąstymuose, stengtis dažniau padėti šalia esančiam žmogui, kuriam reikia pagalbos, užuojautos ar gero žodžio.

Popietės vedėjai priminė senovinius papročius, tradicijas, burtus. Klausėmės kalėdinių giesmių,kurias atliko mokyklos ateitininkai. bei dainelių atliekamų mūsų pradinukų,.minėme mįsles.Pabaigoje visi piešėme, karpėme angelliukus ant kurių užrašėme palinkėjimus.

Šis renginys - tai puiki proga pabūti kartu, pažvelgti į savo laiką ir kasdienybę kitu atžvilgiu.


Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS: geriau žinoti“

Gruodžio 1-oji – pasaulinė kovos su AIDS diena, minima nuo 1988 m.

Mokyklje gruodžio 12 d.vyko protmūšis:,skirtas paminėti šią dieną,kuriame dalyvavo 7-10 klasių mokinių komandos Renginį vedė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje. Neringa Gailiūnienė.

Šio renginio tikslas – supažindinti mokinius su AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais, ugdyti toleranciją sergantiems AIDS. Ši tema yra aktuali visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

Mokiniai ne tik pasitikrino turimas žinias, sužinojo daug svarbios informacijos, bet ir patyrė teigiamų emocijų.

Nugalėjo 9b klasė, vienu tašku atsiliko 10 kl., o 3 -oji vieta atiteko 8 klasei. Nugalėtojams buvo įteikti padėkos raštai.

Mes visi turėtume nepamiršti, kad AIDS – klastinga ir labai pavojinga liga, todėl niekas kitas, tik mes patys, galime nuo jos apsisaugoti.


Kaniterapijos užsiėmimas

Gruodžio 12 d. specialiosios (lavinamosios) klasės mokiniai dalyvavo kaniterapijos užsiėmime. Pas mus lankėsi Kaniterapijos asociacijos atstovė psichologė, kaniterapeutė Joana Grygutis su labradore Kia. Patyrėme begalę puikių emocijų, atlikome įvairias pažintines bei lavinamąsias veiklas padedami puikios keturkojės draugės.


Neįgaliųjų diena

Gruodžio trečioji - tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Minėdami šią dieną specialiosios (lavinamosios) klasės mokiniai siekė išreikšti savo kūrybinius sumanymus ir kūrė darbelius žiemos, ateinančių didžiausių metų švenčių tema. Gyvendami šiuo gražiu šv. Kūčių, Kalėdų laukimu surengėme savo darbų parodėlę, o 7 kl. mokinio Airido darbelį išsiuntėme į sostinę. Dalyvaujame Lietuvos aklųjų ir sipnaregių mokymo centro projekte - konkurse " Laukiame šventų Kalėdų - dekoracija savo rankomis". Padedamas mokytojos Airidas paruošė dekoraciją stalo įrankiams. Ją pavadinome "Kūčių vakarienės bendrystei".


PASAULINĖ AIDS DIENA

Gruodžio 2 dienos ryte paminėjome PASAULINĘ AIDS DIENĄ, kuri pasaulyje minima gruodžio 1 d. Per sveikos gyvensenos pamoką 6 b klasės mokiniai išklausė sveikatos specialistės pasakojimą apie šią dieną , mokyklos kieme degėme žvakeles šiai dienai paminėti.Sulaukėme vyresnių mokinių dėmesio -kokią dieną minėjome...Visą dieną klausimų nestigo, o 6b kl. mokiniai visiems aiškino, ką sužinojo.

Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir susijusias problemas.

Pasaulinė AIDS diena yra svarbi, nes ji primena visuomenei, kad ŽIV infekcija nėra išnykusi. Reikia būti budriems, aktyviai didinti informuotumą, tobulinti švietimą, formuoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius.

Pasaulinės AIDS dienos simbolis – raudonas kaspinas.


Seminaras

Rugsėjo 10- Spalio 31 dienomis mūsų mokyklos anglų kalbos mokytoja Eglė Gintautaitė tobulinosi JAV. Ji dalyvavo Fulbright Teacher Excellence Achievement programoje. Mokytoja kėlė savo kvalifikaciją dalyvaudama paskaitose Appalachian State Universitete Šiaurės Karolinoje. Taip pat stebėjo bei vedė pamokas bei kultūrines prezentacijas Watauga High School. Tikimės, kad mokytoja aktyviai taikys savo įgytas žinias pamokose mūsų mokykloje bei pasidalins patirtimi su kolegomis.


Rudeninė talka

Spalio 24 –ąją trijų klasių mokiniai (5a, 7, 9b prie jų prisijungė dar keletas aštuntos klasės mokinių) kartu su auklėtojomis išsiruošė padirbėti. Oras nuostabus ,šviečia saulytė ,šilta .Didelis pulkas talkininkų ir vėl skubėjo prie senelių globos namų. Ginkluoti grėbliais ir dideliais šiukšlių maišais. Lapų gausybė...ar įveiksime? Nieko nelaukę kibome į darbą .Maišų su lapais krūva vis didėjo.. Gera nuotaika, juk šalia visi dirba vienas kitam padėdamas. Greitai prabėgo dvi valandos. Pavargome, bet, pasigirsime, padarėme daug. Pažadėjome sau, mes dar sugrįšime -juk ne už kalnų ir didžiosios metų šventės.


Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai? – Deutsch macht Spaß!“

Jau ketvirtus metus visoje Lietuvoje spalio mėnesį vyksta Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“. Šiais metais šie renginiai vyko spalio 14-20 d. Į juos, kaip ir kasmet, įsijungė ir Biržų miesto mokyklos.

„Atžalyno“, „Aušros“ ir Kaštonų pagrindinėse mokyklose bei „Saulės“ gimnazijoje visą savaitę vyko kitokios vokiečių kalbos pamokos: žaisdami, dainuodami, atlikdami įvairias užduotis žodyno bei gramatikos įtvirtinimui, krašto pažinimui, mokiniai linksmai pažvelgė į vokiečių kalbą, o taip pat turėjo progą sužinoti apie šios užsienio kalbos žinių teikiamą pranašumą darbo rinkoje, jos svarbą planuojant studijas užsienyje (jos Vokietijoje nemokamos), o kalbant apie turizmo sektorių – ne tik Lietuvoje, tačiau jau ir Biržuose, remiantis TIC informacija, sulaukiame nemažai turistų iš Vokietijos.

Spalio 17 d. į baigiamąjį renginį Kaštonų pagrindinėje mokykloje susirinko visų miesto mokyklų 6 – 8 kl. mokinių komandos. Užduotis renginiui ruošė „Saulės“ gimnazijos 1b ir 2a klasių mokiniai. Renginį pradėjome grupės SKAMP specialiai šiai dienai sukurta repo daina „Ja, ich kann!, tada komandos išsiskirstė po stoteles. Mokiniai skubėjo kuo greičiau ir geriau atlikti įvairiausias užduotis, surinkti kuo daugiau taškų. Buvo linksma, triukšminga, pirmoji valanda, skirta stotelėms, prabėgo labai greitai. Po jų sekė interaktyvus žinių apie Vokietiją, jos prekinius ženklus, geografiją, istoriją, žymias asmenybes patikrinimas... Linksmai ir naudingai praleidome laiką, o ir pralaimėjusių nebuvo - dovanų ir saldžių prizų užteko visiems...

Vokiečių k. mokytoja metodininkė Žaneta Šležienė


Rajoninis pradinių klasių edukacinis renginys „Sveikai gyvenu – augu sveikas“

Spalio 11 d. mūsų mokykloje vyko rajoninis pradinių klasių edukacinis renginys „Sveikai gyvenu – augu sveikas“.Šiais metais. mokykla pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla. Šis renginys skirtas padėti mokiniams įgyti visuminę sveikatos sampratą, ugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Tema „Sveika mityba“. Į renginį atvyko mokiniai iš „Atžalyno“, Papilio, Medeikių ir Nemunėlio Radviliškio pagrindinių mokyklų. Komandos išradingai pristatė namų darbą – paruoštą sveiko maisto krepšelį išvykai. Dalyvavo viktorinoje apie svarbiausius sveikos mitybos reikalavimus bei taisykles. Atliko praktinę užduotį – suklijavo sveikos mitybos piramidę. Komandų kapitonai rungėsi rankų miklumo ir ištvermės pratybose. Pasirodo, greitai ir dailiai nulupti kiaušinį netaip jau ir paprasta - kai kam tai buvo sunkiau, nei padaryti atsispaudimus... Įveikę visas užduotis, mokiniai vaišinosi atsineštais sveikais užkandžiais, dalijosi jų paruošimo gudrybėmis. Šventėje lankėsi viešnios iš Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Jos komandoms už parodytas žinias, išmonę, draugiškumą, bendradarbiavimą įteikė padėkas.Labiausiai pradžiugino visus ne tik sveikais, bet ir skaniais prizais. Renginio dalyviai neskubėjo vykti namo – linksminosi improvizuotoje mankštoje, dalijosi įspūdžiais.


,,Težydi Lietuva"

Spalio 11dieną mokykloje veikianti šv.Jono Pauliaus II kuopa dalyvavo Panevėžio krašto ateitininkų rengtoje akcijoje : sodinome tulpes, kurias pavasarį dovanosime mamoms, mokyklos bendruomenės nariams, vienišiems žmonėms. Dabar nekantriai lauksime gražiųjų žiedų- o jų turėtų pražysti visas 100!


PAMINĖTA MOKYTOJŲ DIENA

Kaip akimirka prabėgo pirmasis mokslo metų mėnuo. Kai gamtoje sodrią žalumą pakeitė gelsva aukso spalva, rudens alsavimą pajutome visur. Netruko ateiti ir spalis. Šėldamas, besitaškydamas spalvotais lapų purslais, jis dovanojo kasmetę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną. Tai pirmasis šventiškas stabtelėjimas beįsisukančių mokslo metų verpete. Tai diena, leidžianti pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pamąstyti apie tai, kokie bus mokiniai ryt ar po daugelio metų. Iš šalies žiūrint, atrodo, kad mokykloje niekas nesikeičia – skambutis, pamoka, pertrauka, vėl skambutis. Taip ir mokyklos kasdienybės rate besisukantis mokytojas, dalinantis savo žinias ir išmintį visiems vienodai – ir mažam pirmokui, ir jau besiruošiančiam palikti dešimtokui. Šiemet mūsų mokyklos bendruomenei ji neeilinė.Spalio 4 dieną Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse į mūsų mokyklą rinkosi viso rajono pedagogų bendruomenė paminėti savo profesinę šventę. Kaštono vaisius dovanėlė kiekvienam svečiui . Įspūdingai papuoštoje scenoje renginį vedė mūsų mokyklos mokiniai. Mokytojų bei kitų ugdymo srityje dirbančių pedagogų pasveikinti atvyko Lietuvos respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius su savo komanda, Pabiržės klebonas Kostas Balsys, evangelikų reformatų kunigas Rimas Mikalauskas, Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius, Biržų policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vita Andžienė, bei Seimo nariai V. Rinkevičius bei A. Šimas. Patys gražiausi, nuoširdžiausi sveikinimo ir padėkos žodžiai, gėlės buvo skirti mokytojams. Švietimo, mokslo ir sporto ministro Padėkos raštais apdovanoti keletas rajono pedagogų, tarp jų ir mūsų pavaduotoja ugdymui Laimutė Gabrėnaitė. Savivaldybės mero pavaduotoja ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas taip pat įteikė Padėkos raštus savo profesine veikla nusipelniusiems mokytojams. Tarp apdovanotųjų didelis būrys ir mūsų mokyklos mokytojų. Po oficialiosios dalies: puiki dovana - subtilus, lyriškas koncertas. Mokyklos direktorius svečiams parodė mokyklą, nebaigtą renovuoti stadioną, pasakojo apie sportininkų laimėjimus. Susitikęs su mokyklos bendruomenės atstovais Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius domėjosi jų nuomone apie dabartinę situaciją švietime, pagyrė mokyklos bendradarbiavimą su „Saulės“ gimnazija ir Biržų technologijų ir verslo mokymo centru .


"DVIRAČIAIS APLINK BIRŽUS"

Rugsėjo 26 d. Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kaštonų pagrindinė mokykla, tęsdami gražią tradiciją, pakvietė gyventojus į akciją ,,Dviračiais aplink Biržus 2019“. Ši akcija tęsiasi jau septintus metus ir skirta Europos judumo savaitei paminėti. Šių metų Europos judumo savaitės tikslas yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai. Vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu, padeda išlaikyti sveiką širdį ir kūną.Suprasdami judėjimo svarbą, į šį renginį atkeliavo ir šiaurietiško ėjimo entuziastai. Kartu su „mokiniais į trasą išmynė ir nemažas pulkas miesto ir rajono gyventojų. Kiekvienam renginio dalyviui saugumą užtikrino Biržų policijos komisariato pareigūnai – dviratininkus lydėjo net trys policijos ekipažai. Numynę dviračiais apie 14 km ir nužingsniavę šiaurietiškai pasirinkta trasa, visi susirinko A.Dauguviečio parke, kur dalyvių laukė rungtys, įvairios užduotys ir, žinoma, Sveikatos biuro įsteigti prizai ir atminimo dovanėlės. Sočiai pasistiprinę skania koše, atsigaivinę obuoliais,arbata, kava, vandeniu irgaiviomis obuolių sultimis, visi dar neskubėjo skirstytis ir bandė savo išmintį ir žinias dalyvaudami „Saulės“ gimnazistų parengtose smagiose užduotyse. Organizatoriai tikisi, kad šis Europos judumo savaitės enginys skatins žmones rinktis aktyvias judumo rūšis ir kviečia visuomenę derinti keliones pėsčiomis ir dviračiu.


Septintokai Pasaulinėje aplinkos valymo dienoje

Rugsėjo 20-22 dienomis dalyvauti „World Cleanup Day“ – Pasaulinėje aplinkos valymo dienoje kvietė visus ,,Darom” akcija. "DAROM" akcija yra vienas didžiausių renginių Lietuvoje, kuris atkreipia dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės, socialinio atsakingumo ir pilietiškumo jausmus. Mūsų mokyklos septintokai taip pat prisijungė prie šios puikios akcijos ir nusprendė sutvarkyti aplinką prie Biržų parapijos Šv. Vincento Pasauliečio globos namų. Saulėtą , bet jau šaltoką rugsėjo 20-ąją ,apsirūpinę grėbliais ,darbinėmis pirštinėmis bei gera nuotaika ,mokiniai entuziastingai kibo į darbus. Vieni grėbė lapus ir krovė juos į maišus , kiti nešė šakas į krūvą. Po atliktų darbų globos namų teritorija dar labiau pagražėjo. Smagu buvo ne tik dirbti dėl bendro tikslo, bet ir pabūti visiems kartu, pabendrauti, pajusti bendruomeniškumo jausmą.


LIETUVOS MOKYKLŲ ŽAIDYNIŲ APDOVANOJIMAI LR PREZIDENTŪROJE

Rugsėjo 19 d. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino ir apdovanojo stipriausias 2018-2019 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių mokyklas. „Šiandien atstovaujate savo namų sienoms – mokyklai, miestui ar rajonui. Ateis diena, kai galbūt atstovausite visai Lietuvai, o visa Lietuva bus Jūsų palaikymo komanda. Nes sportas kaip niekas kitas ryškiai leidžia mums pasijusti viena Lietuva. Sportuodami ne tik ugdote savidrausmę, ištvermę ir atkaklumą, bet ir mokotės pralaimėję atsitiesti, laikytis žaidimo taisyklių, garbingos kovos, pasitikėjimo savimi ir priešininku. Augate vidumi tvirta karta, kuri bus pasirengusi ginti Lietuvos vardą įvairiausiose srityse – tikiu, nebūtinai sporte“, – sakė projekto globėju tapęs šalies vadovas.

Būsimose varžybose sėkmingo starto, atkaklių kovų ir gerų įspūdžių kiekvienam linkėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Lietuvos Respublikos prezidentūroje mokyklas taip pat pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. 2018-2019 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių Bendrojo ugdymo mokyklos nugalėtojos ir prizininkės: Progimnazijų ir pagrindinių mokyklų trečiosios grupės nugalėtoja ir prizininkės:

I vietos laimėtoja Širvintų „Atžalyno“ progimnazija

II vietos laimėtoja Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla

III vietos laimėtoja Molėtų progimnazija

Gimnazijų, vidurinių, progimnazijų ir pagrindinių mokyklų pradinio ugdymo klasių nugalėtoja ir prizininkės:

 I vietos laimėtoja Rokiškio Senamiesčio progimnazija

II vietos laimėtoja Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla

III vietos laimėtoja Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla


TRADICINIS VAIKŲ IR JAUNIMO FUTBOLO TURNYRAS

Rugsėjo 18 dieną Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje įvyko tradicinis prevencinis vaikų futbolo turnyras, skirtas artėjančiai Policijos dienai paminėti. Šiemet turnyras buvo rekordinis dalyvių gausa. 13 kartą rengiamose varžybose dalyvavo 13 komandų iš Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Pakruojo Panevėžio, Šiaulių. Pandėlio. Pirmos grupės nugalėtoja tapo Kaštonų pagrindinės mokyklos komanda. Antroje grupėje, kaip ir pernai, čempionų titulą iškovojo Panevėžio FA komanda. Antrą vietą užėmė Biržų berniukų komanda, o trečiąją - Biržų merginų rinktinė.

 Turnyro atidarymo metu sveikinimo žodį tarė bei pristatė garbius svečius mokyklos direktorius Vytautas Stanulevičius. Gražaus sporto, nepatirti traumų ir išvengti lietaus linkėjo Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė, Panevėžio apskr. Biržų r. PK viršininkas Deividas Valtaris, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius.

Policijos komisariatas visoms turnyre dalyvavusioms komandoms skyrė saldžius prizus, nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti asmeniniais medaliais, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus diplomais. Pirmąsias vietas laimėjusios komandos – taurėmis. Geriausi turnyro žaidėjai –tarp jų ir kaštoniečiai Elmis Tamulėnas (7 klasė ) bei Gustas Pukėnas ( 4a klasė ) apdovanoti individualiais prizais.PažymėjimaiMOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ

           Kai draikosi voratinkliai, kai žiburiuoja ant ražienų ir žalių stiebų, o varnėnų pulkai į pietus išsineša vasaros svajas,ne vieno mūsų širdis nusmelkia nerimas, sumišęs su džiaugsmu. RUGSĖJIS....

          Rudeniškai saulėtą ir šiltą rugsėjo 2- osios rytą prie mokyklos būriavosi moksleiviai, mokytojai, tėveliai. Visi besišypsantys - sveikinantys vieni kitus Mokslo metų pradžią Kaštonuose paskelbti vėliavos pakėlimu buvo patikėta septintokei Simonai, devintokui Tomui ir dešimtokui Airidui.

        Mokyklos direktorius V. Stanulevičius sveikindamas visus susirinkusiuosius buvo įsitikinęs, kad būsimi mokslo metai bus sėkmingi. Džiaugėsi gautu SAUGIOS MOKYKLOS SERTIFIKATU -pabrėždamas, kad tai visos mokyklos bendruomenės įdėto darbo rezultatas. Tėveliams vadovas priminė, kad mokykla atvira visiems ir jie visada laukiami mokykloje.

      Nedrąsų, bet nuoširdų pasveikinimą būsimiems savo draugams ir mokytojams pasiuntė ir pirmokėliai. Klebonas A.Neverauskas savo sveikinimo kalboje pabrėžė, kad visi esame pašaukti tarnystei, tad turime mokytis tarnauti tėvynei, žmonėms.

      Bendruomenę sveikino ir sėkmingų naujų mokslo metų linkėjo tėvų atstovė I.Drevinskaitė-Žilinskienė.

       Sveikinimai ir linkėjimai išsakyti, raudonos rožės mokytojų rankose.Visų laukė pirmoji pamoka su klasės auklėtoja.

Sėkmingų ir kūrybingų mokslo metų